Powraca temat księżniczki, a raczej generał Lei Organy w Epizodzie 9.

Po tragicznej i zdecydowanie przedwczesnej śmierci Carrie Fisher pod koniec ubiegłego roku trwały spekulacje, jaki wpływ będzie to miało na fabułę obecnej trylogii. Swego czasu Bob Iger powiedział, że Carrie zdążyła przed śmiercią nagrać wszystkie sceny do Epizodu 8, jednak słowem nie wspomniał o Epizodzie 9.

Oczywiście od razu pojawiły się spekulacje fanów na temat możliwości przywrócenia Lei do życia dzięki technologii CGI. W końcu cyfrowa, młoda Leia pojawiła się w filmie Rogue One. Lucasfilm szybko ucięło te spekulacje wydając oświadczenie, że z szacunku dla zmarłej aktorki nie mają w planach cyfrowo odtwarzać Carrie Fisher jako generał Organy.

Ostatnio jednak pojawił się ciekawy głos ze strony brata Carrie – Todda. Powiedział on, że udzielił on Lucasfilm zgody, na użycie wizerunku Lei w Epizodzie 9. Przypomnijmy, że to właśnie on, wraz z córką aktorki – Billie Lourd, posiadają do niego prawa.

Na gali otwierającej Festiwal Filmowy TCM w Los Angeles Todd powiedział:

Oboje byliśmy na „tak”, bo przecież jak mogłoby jej (Lei – przyp. red.) zabraknąć? Odpowiedź brzmi – nie mogłoby. W końcu jest ona jedną z najważniejszych części tego wszystkiego, a jej pojawianie się teraz, będzie miało jeszcze potężniejszy efekt. Będzie jak Obi-Wan, gdy dosięgnęło go ostrze miecza świetlnego, stał się potężniejszy. Myślę, że tak właśnie jest z Carrie. Myślę, że jej dziedzictwo powinno być kontynuowane.

Później dodał także:

Oczywiście nie jestem jedyną zmienną w tym równaniu, ale uważam, że ludzie zasłużyli, by ją zobaczyć. Niejako jest ona także ich własnością.

Słowa Todda Fishera, jakkolwiek znaczące, niczego nie przesądzają. Nawet jeśli on i Billie Lourd uważają, że Leia powinna się pojawić, nie znaczy to, że Lucasfilm ma podobne zdanie. Studio wciąż może zdecydować o zmianie scenariusza Epizodu 9, tak, by Leia się w nim nie pojawiała (oczywiście o ile w ogóle pierwotnie były takie plany). Ewentualnie może w inny sposób podejść do kwestii pojawienia się Lei w filmie. A jak? Kilka naszych pomysłów mogliście już poznać tutaj >>

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?