Uroboros dziś przedstawił datę premiery, okładkę oraz opis fabuły kolejnej książki z nowego kanonu Star Wars. Tym razem padło na książkową adaptację filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie, autorstwa Alexandra Freeda.

Alexander Freed w nowym kanonie zadebiutował powieścią Star Wars: Battlefront. Kompania ZmierzchKsiążka ta zdobyła wyjątkowo pozytywne recenzje. Freed świetnie opisał militarną stronę Gwiezdnych Wojen, stwierdzono więc, że świetnie nada się na autora książkowej adaptacji filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie. 

Na naszej stronie znajdziecie artykuł, który powie wam CZEGO DOWIADUJEMY SIĘ Z KSIĄŻKI ROGUE ONE?

Opis książki

ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY – HISTORIE – Alexander Freed

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Premiera polska: 24 maja 2017 (w Empiku już od 10/05/2017)

Bez nadziei nie ma rebelii…Poznaj
nowe sceny i wydarzenia z trzymającej
w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.

Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.

Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.

Musicie przyznać, że opis zapowiada kawał dobrej lektury. Dzięki zapewnieniom naszego redaktora naczelnego wiemy, że książka ta jest zdecydowanie lepsza niż adaptacja Przebudzenia Mocy.

Okładka

ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE

Polska okładka książki Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie, autorstwa Aleksandra Freeda.

Polska okładka prezentuje się świetnie. Wydawnictwo idzie za ciosem i nie zmieniło tytułu na okładce na Gwiezdne Wojny, lecz pozostawiło Star Wars.

Za tłumaczenie odpowiedzialna jest Anna Hikiert, więc możemy być pewni, że tłumaczenie będzie solidne.

Ogólnopolska premiera przewidziana jest na 24 maja, więc już za miesiąc będzie mogli zaopatrzyć swoją kolekcję w kolejną książkę Star Wars.

Planujecie kupić książkę Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie?