Najwyraźniej Rogue One został uznany za temat bardzo nośny, bowiem po powieści będącej prequelem do filmu (Katalizator) i książkowej adaptacji, a także zapowiedzianych pozycjach młodzieżowych poświęconych przeszłości Jyn oraz Chirruta i Baze, zapowiedziano kolejną książkę.

Tym razem jej akcja dziać się będzie jednak po wydarzeniach pokazanych w filmie, a przedstawiona będzie z punktu widzenia elitarnego, imperialnego oddziału, tytułowego Inferno Squad (Piekielny Oddział).

A oto opis książki, której autorką jest znana z Mrocznego Ucznia, Christie Golden:

Po upokarzającej utracie planów Gwiazdy Śmierci i zniszczeniu stacji, Imperium jest w defensywie. W odpowiedzi na te niespodziewane porażki Imperialna Marynarka Wojenna zdecydowała się utworzyć elitarną jednostkę, zwaną Piekielnym Oddziałem. Ich misja, to zinfiltrowanie i wyeliminowanie niedobitków partyzantów Sawa Gerrery, którzy po śmierci swego przywódcy, kontynuują walkę, by złamać Imperium, bez względu na cenę. Teraz Piekielny Oddział musi potwierdzić, że są najlepszymi z najlepszych i zniszczyć partyzantów od środka. Ale gdy niebezpieczeństwo i ryzyko odkrycia rosną, jak daleko będą w stanie posunąć się członkowie Oddziału, by zapewnić przetrwanie Imperium.

Zapowiada się kolejna, pasjonująca lektura, nie uważacie?