W dniu dzisiejszym ujawnione zostały kolejne karty z nadchodzącego dodatku do gry Star Wars: Przeznaczenie – Duch Rebelii.

Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, wszak gdy do premiery zostało już tak niewiele czasu, nowych spoilerów możemy spodziewać się praktycznie każdego dnia. Dlaczego zatem w ogóle o tym piszemy? Ano dlatego, że przynajmniej dwie z zaprezentowanych kart są bardzo mocne, jedna być może nawet przegięta.

Ale zaczynamy od najsłabszej:

Loth-Cat And Mouse

To ubogi krewny żółtej karty dla złoczyńców – Nie podobasz mu się. Podobnie jak ona, Loth-Cat And Mouse także jest darmowy i także wymaga przynajmniej jednej kości w puli by ją zagrać. Ale o ile złoczyńcy swoją usuwaną kość wybierają sami, tak bohaterzy niestety tę decyzję pozostawiają przeciwnikowi.

Sprawia to, że w przeciwieństwie do Nie podobasz mu się, nowa karta nie znajdzie może miejsca w każdej żółtej talii bohaterów, ale i tak powinna być grana wcale często. W końcu sytuację, gdy w puli zostają nam same bezużyteczne kości nie są rzadkości. Bez żalu można wtedy z jedną z nich się pożegnać, by mieć możliwość usunąć przeciwnikowi kość bez porównania lepszą.

Zatem gdzie Loth-Cat And Mouse grany będzie najczęściej? Ja z pewnością wrzucę kartę do talii eHan/eRey, która ma potencjał znaczenie szybciej wykorzystywać wszystkie swoje dobre kości. Także wszystkie wariacje na temat talii z Maz Kanatą powinny dzięki niej sporo zyskać.

Salvo

Jeśli ktoś twierdził, że wszelkie odmiany talii na Jango (z Veersem, dwoma Trooperami, lub Trooperem i Bala-Tikiem) są za słabe, najwyraźniej został usłyszany. Salvo to taki mały Detonator Termiczny, z tą tylko różnicą, że nikt się go nie spodziewa, a przez to, znacznie trudniej się przed nim zabezpieczyć.

Może być to też odpowiedź na coraz popularniejsze talie na 3 i więcej postacie, które tego typu karty bardzo zabolą.

Oczywiście karta jest neutralna, więc nie tylko Jango oraz rainbow decki złoczyńców z Salvo mogą skorzystać. Miejsce na nie znajdzie na pewno Ham z Leią, Strzelcy z Ackbarem, czy Poe z dowolnym towarzystwem.

Jedyny minus, to niemały koszt wydarzenia, ale sytuacje, gdzie wydatek ten będzie opłacany, powinny zdarzać się wcale często.

Force Speed

No i tutaj robi się już GRUUUUBO! Force Speed – darmowe ulepszenie, neutralne niebieskie, które z 50% prawdopodobieństwem daje dwie dodatkowe akcje! A do tego focus i osłona. Karta nie ma praktycznie słabych stron, może poza tym, że jest ona legendarną, a zważywszy na jej Moc, może być jedną z najdroższych w obrocie wtórnym.

Ale nie ma się temu co dziwić, szczególnie gdy człowiek wyobrazi sobie, co może ona zdziałać w talii eHan/eRey, która i tak dodatkowe akcje generować potrafi jak głupia. W połączeniu z Force Speed może dość do sytuacji, gdzie wykona ona większość swoich akcji, zanim przeciwnik będzie miał możliwość cokolwiek zrobić.

Być może jeszcze większą pomocą będzie ona dla złoczyńców, którym w kolorze niebieskim brakowało możliwości zwiększenia dynamiki i szybkości talii. Ja już nie mogę się doczekać, by przetestować Force Speed w swoim eVaderze/Tuskenie.

A180 Blaster

 

Broni dystansowych w Przeznaczeniu nie brakowało i po pierwszym secie, alewidać twórcy uważają, że w tej kwestii potrzebna jest jeszcze większa różnorodność i tak oto dostajemy blaster A180.

Oczywiście nie można powiedzieć, że jest to broń słaba. Żadne ulepszenie, która na czterech ściankach jest zdolne zadawać obrażenia słabym nie jest, ale nowy blaster ma też kilka wad.

Po pierwsze koszt. Większość obecnie widywanych talii skupiających się na obrażeniach dystansowych stara się wystawić jak najwięcej nowych kostek, w jak najkrótszym czasie. Niestety koszt A180 raczej to wyklucza. Poza tym mam wrażenie, że w takiej cenie bywają bronie potężniejsze.

Zapomniał bym jeszcze dodać, że blaster ten przeznaczony jest tylko dla bohaterów, co raczej nie powiększa jego ocen.

Podsumowując, nie wydaje mi się, by akurat to ulepszenie należało do najlepszych i było przesadnie często grane.

A Wy jakie zastosowanie widzicie dla powyższych kart?

No i pewnie podobnie jak ja, nie możecie się już doczekać nowego dodatku. Dlatego też jak zwykle zachęcam Was do odwiedzić w jednym z naszych zaprzyjaźnionych sklepów, gdzie z pewnością można już składać zamówienia na Ducha Rebelii: