W dniu wczorajszym wydawnictwo Marvel ujawniło czerwcowe zapowiedzi komiksów Star Wars. Dostaniemy ich całkiem sporo, więc jest na co czekać, a oto szczegóły:

7 czerwca

STAR WARS: DARTH VADER – DARK LORD OF THE SITH # 1

Komiks Darth Vader

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Jim Cheung

Oficjalny opis: Najbardziej przerażający złoczyńca wszech czasów powraca w nowej serii. Po tym, gdy Anakin Skywalker upadł, na równi za sprawą przejścia na Ciemną Stronę Mocy, oraz miecza Obi-Wana, narodził się na nowo, będąc już bardziej maszyną, niż człowiekiem. Straciwszy wszystko, co niegdyś było mu drogie, niegdysiejszy wybraniec stawia swe pierwsze kroki w mroczniejszym świecie, już jako Darth Vader, Mroczny Lord Sithów. Zobaczcie, jak Vader uczy się nowej drogi – drogi Dartha Sidiousa i jego nowo uformowanego Imperium, drogi Ciemniej Strony.

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY # 3 (of 6)

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Paolo Villanelli

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Jyn Erso wraz z Cassianem Andorem kontynuuje swą misję, by pomóc Rebelii w walce z Imperium Galaktycznym. Ich drużyna zdołała zlokalizować ojca Jyn, Galena Erso – naukowca kluczowego podczas budowy Gwiazdy Śmierci! Ale Dyrektor Krennic dociera tam pierwszy i jest żądny krwi!

14 czerwca

STAR WARS # 32

Historia: Screaming Citadel – Part 4 (of 5)

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: Marco Checchetto

Oficjalny opis: Rebeliancki pilot i szemrana archeolog ramię w ramię przemierzają najciemniejsze zakątki galaktyki. Nie-tak-dobra Doktor Aphra złoży Luke’owi propozycję, na odrzucenie której nie może sobie pozwolić, a która zawiedzie go w sam środek dziwnego zgromadzenia w sercu Cytadeli Krzyku. Czy Luke odnajdzie to, czego szuka? Czy Aphrze można zaufać? A może oboje padną ofiarą Królowej Cytadeli? A kiedy ten nietypowy duet wkracza do domeny jednej z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych kobiet w galaktyce, czy Han i Leia mogą pozostawać daleko w tyle?

21 czerwca

STAR WARS: DARTH VADER – DARK LORD OF THE SITH # 2

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Jim Cheung

Oficjalny opis: Ten sam, co w części #1

STAR WARS: DARTH MAUL # 5 (of 5)

Scenariusz: Cullen Bunn

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Rafael Pinto Albuquerque

Oficjalny opis: Chowany na strachu, gniewie i nienawiści… skąpany w ciemności… i wytrenowany, by zabijać. Czas Dartha Maula jako ucznia Dartha Sidiousa długo skryty był w cieniu – teraz jego pragnienie zemsty nareszcie zostaje ujawnione. To historia nieskrępowanej wściekłości, kiedy Maul przygotuje się do swej pierwszej konfrontacji ze znienawidzonymi Jedi. Ale kiedy młoda padawanka Jedi zostaje schwytana, dlaczego Darth Maul tak bardzo pragnie ją odnaleźć? I jaką rolę odegrają w tym wszystkim Cad Bane i Aurra Sing? Poznajcie najniebezpieczniejszego Zabraka w galaktyce, jak jeszcze nigdy wcześniej.

STAR WARS: POE DAMERON ANNUAL # 1

Scenariusz: Robert Thompson

Rysunki: Nicole Virella

Okładka: Dan Mora

Oficjalny opis: Przestrzeganie zasad nigdy nie było mocną stroną Poe Damerona. Ale kiedy sprzeciwia się bezpośredniemu rozkazowi Generał Lei Organy i trafia do przestrzeni Najwyższego Porządku… bez statku i z resztką tlenu… jak uda mu się przeżyć?

28 czerwiec

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 8

Historia: Screaming Citadel – Part 5 (of 5)

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Andrea Broccardo

Okładka: Marco Checchetto

Oficjalny opis: Ten sam, co przy okazji części poprzedniej.

STAR WARS: POE DAMERON # 16

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Kim jest Malarus i czego ona chce? Tymczasem zapasy Ruchu Oporu szybko się kończą, ale Poe Dameron i Eskadra Czarnych już się tym zajmują.

STAR WARS: THE DROIDS AWAKEN # 1
aka Droids Unplugged

Scenariusz: Chris Eliopoulos

Rysunki: Chris Eliopoulos

Okładka: Chris Eliopoulos

Oficjalny opis: Zbiór trzech historii poświęconych naszym ulubionym droidom.

Jakie przygody miały droidy szpiegowskie w Mrocznym Widmie, gdy Darth Maul nie patrzył?

Luke ma misję dla R2-D2! Ale czy astromech zdoła wykonać ją na czas?

A BB-8 chce tylko pomóc parze żołnierzy Ruchu Oporu… wyrazić swoje uczucia!

Przyznacie sami, że czerwiec zapowiada się bardzo ciekawie. A na który z powyższych komiksów czekacie z największą niecierpliwością? Dajcie znać w komentarzach.