Ostatnia (przynajmniej do czasu pojawienia się nowego dodatku) tania a dobra talia do gry Star Wars: Przeznaczenie będzie różnić się nieco od tego, co prezentowałem w cyklu do tej pory. Każda z nich (eQui-Gon/eRey, eGrievous/Dooku, eLeia/eAckbar) we wprawnych rękach może okazać się bardzo groźna, a przy tym jest całkiem tania do złożenia. Nie były to jednak talie przesadnie odkrywcze, ani zaskakujące. Na szczęście wraz z ostatnim odcinkiem cyklu, mam dla Was coś znacznie ciekawszego, a mianowicie słynną już talię Vader Raider, czyli połączenie Dartha Vadera na dwóch kościach z Człowiekiem Pustyni.

Ale jak to? Przecież Vader Raider ani nie jest oryginalny, ani tanie. Co więcej, to jedna z najdroższych, jeśli nie najdroższa talia w grze. I owszem, w swojej standardowej odsłonie z Holokronami, Duszeniami i Rzutami Mocą czy Sondowaniami Umysłu taktycznie jest ona bardzo droga do zebrania. Ale ja przekonałem się, że potęga Sithów nie potrzebuje tych kosztownych zabawek, a Vader radzi sobie świetnie nie posiadając nawet jednego ulepszenia.

/Ciekawostka z grą nie związana – wiedzieliście, że wśród Ludzi Pustyni zrodził się kult Dartha Vadera? Czyni to opisywaną talię jeszcze bardziej klimatyczną :)/

A wracając do meritum, oto spis talii – poniższa cena skalkulowana jest na podstawie cen ze sklepu z singlowymi kartami sarmata-tcg (na dzień 16.03.2017, mogą ulegać zmianie):

Postacie:

2x Darth Vader

1x Człowiek Pustyni

Pole bitwy:

1x Kosmoport Mos Eisley

Ulepszenia:

2x Padnij!

2x Przyczajony w cieniu

2x Łowy

Wsparcie:

2x Wsparcie awaryjne

Wydarzenia:

1x Odbicie

1x Zastraszenie

2x Elektrowstrząsy

2x Wściekłość

2x Posłuchaj swojego gniewu

1x Flankowanie

2x Atak Mocą

2x Nie podobasz mu się

2x Odosobnienie

1x Bez litości

2x Zamiana ról

2x Nieprzewidywalny

2x Użyj Mocy

Talię taką powinno udać się skompletować za nie więcej, niż 300 zł (a po spodziewanych obniżkach cen, nawet sporo taniej), bo jedynymi wartościowymi kartami są tam Vaderzy. Aczkolwiek z ich ceny trudno będzie coś urwać, a być muszą. Tym niemniej jest to znacznie tańsza (a zapewniam Was, że też dużo fajniejsza w obsłudze) wersja talii Vader Raider.

Dodatkowo sklep sarmata-tcg znów ma dla Was rabat w wysokości 5% na całe zamówienie. Dokonując zakupu wystarczy podać ten kod: 3a43AXxm (ważny do końca kwietnia!) i powyższa talia będzie jeszcze tańsza.

Jak oceniacie tę talię? Ciekaw jestem Waszych opinii, także czekam na komentarze.