Długo musieliśmy na to czekać, ale w końcu stało się! Komiksowa stajnia Marvel zdecydowała się na przedruk 4-odcinkowej historii Darth Maul: Son of Dathomir wydanej pierwotnie przez Dark Horse, ale wchodzącej w skład nowego kanonu.

Przypomnijmy, że komiks ten powstał na podstawie historii, która miała pierwotnie pojawić się w 6. sezonie serialu Wojny Klonów, a która opowiada o zmaganiach Maula, jego Kolektywu Cieni oraz Matki Talzin z Republiką, Separatystami oraz byłym mistrzem Maula, Darthem Sidiousem. W historii pojawiają się także Obi-Wan Kenobi, Mace Windu, Aayla Secura, Hrabia Dooku, czy Generał Grievous, więc jak można się domyślać, dzieje się tam niemało.

Niestety zła wiadomość jest taka, że na przedruk komiksu autorstwa Jeremy’ego Barlowa (scenariusz) i Juana Frigeri (rysunki) przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zapowiedziany jest on bowiem dopiero na 21 listopada 2017.

Data ta może trochę dziwić, bo obecnie (albo za kilka tygodni) mamy idealny czas na powrót wspomnianego komiksu. Pierwszy numer nowego Maula od Marvela poradził sobie bardzo dobrze (w USA był to najchętniej kupowany komiks lutego), a w serialu Star Wars: Rebelianci dopiero co mieliśmy historię poświęconą Mandalorianom, którzy odgrywają istotną rolę także w Son of Dathomir. W komiksie po raz pierwszy pojawia się między innymi Gar Saxon, który odegrał niemałą rolę w odcinku Legacy of Mandalore. Widzimy zatem, że w postaci Maula wciąż drzemie duży potencjał i niezmiennie jest on jednym z ulubieńców fanów.

Ale nie ma co narzekać, bo jak mówi stare powiedzenie – Lepiej późno, niż wcale. Tym bardziej, że marvelowski przedruk oznaczać może, że komiks ten pojawi się także w Polsce w ramach Star Wars Komiks. Aczkolwiek to ostatnie, to na chwilę obecną jedynie nasze spekulacje, które jednak postaramy się jak najszybciej potwierdzić. A w między czasie postaramy przygotować się dla Was recenzję całej historii, byście wiedzieli, czy jest na co czekać. Tym bardziej, że już i tak kilkakrotnie się do tego zabieraliśmy.

A może już ją czytaliście i chcecie podzielić się z nami swymi wrażeniami?