Obsada filmu o młodym Hanie Solo powiększa się o kolejnego wyrazistego i renomowanego aktora. Nie kto inny jak Michael Kenneth Williams oficjalnie dołączył do przemytniczej drużyny.

Mamy przyjemność ogłosić, że obsada następnego filmu z serii Gwiezdne Wojny Historie powiększyła się o kolejny już aktorski talent. Trzeba przyznać, że sam film zapowiada się dobrze już ze względu na samą znakomitą kadrę aktorów. Jest to spory skok w filmowej karierze Williamsa – od Alberta „Chalky” White’a, charyzmatycznego właściciela klubu w Zakazanym Imperium czy Omara Little z Prawa Ulicy aż do odległej galaktyki.

Film reżyserują wspólnie Phil Lord i Christopher Miller. Według nich zebranie tak barwnej mieszanki aktorów i specjalistów z branży, która ma za zadanie stworzyć dzieło o legendarnym przemytniku, można porównać do czegoś graniczącego z cudem. W roli młodego Hana Solo wystąpi Alden Ehrenreich, a poza nim na ekranie zobaczymy również Woody’ego Harrelsona, Emilię Clarke, Donalda Glovera w roli Lando Calrissiana, Thandie Newton, Pheobe Waller-Bridge oraz Joonasa Suotamo, który zagra Chewbaccę. Scenariusz napisali Lawrence i Jon Kasdanowie. Za produkcję odpowiadają Kathleen Kennedy, Allison Shearmur, Simon Emanuel, Kiri Hart, Susan Towner, Will Allegra, ponownie Lawrence Kasdan oraz na koniec Jason McGatlin.

Za zdjęcia odpowiada Bradford Young, którego za swoją ostatnią pracę przy filmie Nowy Początek został nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. Montażem zajmuje się Chris Dickens, efektami specjalnymi Dominic Tuohy i Rob Bredow, choreografią Brad Allan, stworami i robotami zajmie się weteran Gwiezdnych Wojen Neal Scanlan, scenografią Neil Lamont, kostiumami Dave Crossman i Glyn Dillon, rekwizytami Jamie Wilkinson, fryzurami Lisa Tomblin, charakteryzacją Amanda Knight, a castingiem Nina Gold.

Film pojawi się na kinowych ekranach 25 maja 2018.