Po dłuższej przerwie (remont mieszkania i przeprowadzka są mocno absorbujące) powracam do tematyki gry Star Wars: Przeznaczenie i kolejnej talii, które jest całkiem dobra, a przy nie powinna doprowadzić do bankructwa nawet studenckiej kieszeni. W cyklu tym prezentowałem już kooperację Rey i mistrza Qui-Gona, a także Generała Grievousa i Hrabiego Dooku. Dziś znów wracamy w szeregi Rebeliantów i skupimy się na wyjątkowo zasłużonej dwójce. A mianowicie Leia oraz Admirał Ackbar.

Jak więc widać znów jest to talia jednokolorowa, tym razem czerwona, która w znacznej mierze bazuje na zadawaniu obrażeń dystansowych. Leia oraz większość ulepszeń powinny zapewnić w tej kwestii sporą regularność, a karty takie jak Zmasowany atak oraz To pułapka! mogą stanowić dodatkowego kopa! Oczywiście talia powinna być w stanie wygrać i bez nich, ale to właśnie one sprawić mogą, że na raz odstrzelić można praktycznie każdą postać.

Jest to też talia, która bardzo dobrze radzić sobie może z zawsze niebezpiecznym eJango/eVeersem, co jest jej ogromną zaletą w środowisku turniejowym. Gorzej jest z przeciwnikami nastawionymi na walkę wręcz, ale i z nimi Leia z popularnym „Karpiem” nie muszą stać na straconej pozycji.

talia leia ackbar

Trzeba jednak powiedzieć, że talia, choć niebezpieczna i turnieje zdarzało jej się wygrać (choć chyba nie w Polsce),nie należy do absolutnego topu.

Tym niemniej swoich amatorów ma, a oto jej spis – ceny pochodzą ze sklepu z singlowymi kartami sarmata-tcg, gdzie z łatwością skompletujecie poniższą talię (ceny na dzień 26.02.2017, mogą ulegać zmianie).

Postacie:

2x Leia Organa

2x Admirał Ackbar

Pole bitwy:

1x Rebeliancka Sala Narad

Wydarzenia:

2x Logistyka

2x Szybki atak i odwrót

2x To pułapka!

2x Atak komandosów

2x Okopać się!

2x Sanitariusz

2x Pozycja obronna

2x Zmasowany atak

2x Śmiała ucieczka

1x Blok

Wsparcie:

1x Czarny

Ulepszenia:

2x Awans

2x Podręczny pistolet blasterowy

2x Karabin blasterowy IQA-11

2x Pistolet blasterowy DH-17

2x Zwiadowca

 

Wszystko to daje nieco ponad 270 zł, w czym mamy rzeczy niezbędne (pistolety blasterowe) do wielu innych, dobrych talii. Poza tym bez problemu zrezygnować można tutaj z jedynej legendy (Czarny), dzięki czemu schodzimy poniżej 250zł.

Dodatkowo sklep sarmata-tcg znów ma dla Was rabat w wysokości 5% na całe zamówienie. Dokonując zakupu wystarczy podać ten kod: 3a43AXxm i powyższa talia będzie jeszcze tańsza.

Jak oceniacie tę talię? Ciekaw jestem Waszych opinii, także czekam na komentarze.