Ależ się dzieje w świecie Star Wars! Seriale, obecne i nadchodzące, budzą wiele emocji i dyskusji. Po godzinach gramy w nowe gry planszowe osadzone w gwiezdnym uniwersum. Recenzja nowych Wojen Klonów w systemie Pandemic niedługo się pojawi na łamach naszego portalu. I w tym momencie dostajemy zapowiedź kolejnej bitewnej gry figurkowej od wydawnictwa Rebel!

Star Wars: Shatterpoint

Tytuł gry nawiązuje do pierwszej powieści z okresu Wojen KlonówPunkt przełomu (w oryginale to właśnie Shatterpoint). Autorzy próbowali stylem graficznym (nie tylko pudełka, ale też figurek) nawiązać do pełnych akcji kreskówek z lat 80′ i 90′. Mają nadzieję, że również uda im się rozbudzić w graczach podobne emocje, jak wspomniane kreskówki.

A oto oficjalny opis gry:

Nastał burzliwy czas wojny, która ogarnia planety od Światów Jądra aż po Zewnętrzne Rubieże. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się stanąć po stronie światła z Anakinem Skywalkerem i Ahsoką Tano, czy podążysz mroczną ścieżką z zabójczą Asajją Ventress i bezwzględnym Lordem Maulem, Twoje wybory wpłyną na losy galaktyki.

W dwuosobowej grze figurkowej Star Wars: Shatterpointtej przejmiesz kontrolę nad kultowymi postaciami ze świata Star Wars i ich sojusznikami, walcząc z przeciwnikiem o to, kto pierwszy osiągnie cele misji. Pamiętaj, że najlepsi dowódcy to ci, którzy szybko przystosowują się do sytuacji pośród chaosu bitwy i korzystają z dobrodziejstw Mocy.

Zasady gry

Star Wars: Shatterpoint gracze będą brać udział w szybkich pojedynkach. Mają za zadanie skompletować zespół, który wyruszy na określoną misję. Do gracza należy zadanie strategicznego dobrania członków zespołu tak, żeby ich unikatowe zdolności pomogły jak najszybciej osiągnąć cel misji. Można będzie nie tylko bazować na drużynach, które znamy z seriali i filmów, ale też dobierać postaci zgodnie z własnymi upodobaniami i pomysłami.

Z pomocą zdolności wybranych postaci, gracze będą musieli zmieniać sytuację na polu bitwy tak, aby jak najszybciej doprowadzić do zwycięstwa. Wraz z rozwojem akcji dynamicznie mogą się też zmieniać cele misji.

Figurki

Fani malowania figurek dostaną nie lada rarytas w postaci nowych projektów znanych i lubianych postaci ze świata Star Wars. Twórcy utrzymują, że figurki powinny być przystępne też dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ich malowaniem.

Na materiałach promocyjnych widać wyraźnie dynamiczne pozy, w których zostali uchwyceni bohaterowie i złoczyńcy. Dobór postaci wyraźnie też wskazuje na okres Wojen Klonów (Ahsoka, klony, Asajj Ventress, Obi-Wan Kenobi z pancerzem…). Nie zabraknie też Mandalorian: widzimy Bo-Katan Kryze i członków Straży Śmierci podążających za Darthem Maulem.

Koniecznie obejrzyjcie film zapowiadający grę, w którym można zobaczyć wszystkie zapowiedziane dotąd figurki:

Wydanie gry Star Wars: Shatterpoint planowane jest na czerwiec 2023.

Śledźcie StarWars.pl aby być na bieżąco z informacjami na temat planszówek w świecie Star Wars.

Źródło: link.