Jeśli liznęliście już gry Star Wars: Przeznaczenie, jest bardzo prawdopodobne, że zarówno mechanika, jak i klimat bardzo przypadły Wam do gustu. Jedynym aspektem gry, który budzić może pewne wątpliwości, jest jej kolekcjonerski charakter. Ten bowiem często kojarzony jest z koniecznością dużych wydatków na grę.

I owszem, jeśli ktoś chcę mieć całą kolekcję, pewne wydatki będą wymagane. Jednak jeśli komuś na początek wystarczy jedna, dobra talia, to można ją skompletować za naprawdę przyzwoite pieniądze.

Poniżej przykład takiej talii, którą nazywam „Rey-Gon Jinn”, bowiem podstawą są postacie Rey oraz Qui-Gon Jinna. A skoro jest ten ostatni, to wszystko rozchodzi się wokół generowania dużej ilości osłon, które były Mistrz Obi-Wana z łatwością zmienia w zadawane przeciwnikowi obrażenia.

Poza kartami dość oczywistymi, kluczowe znaczenie może mieć Obicie i Siła woli. A by móc używać ich częściej, są też dwa Powroty Jedi. Zresztą talia jest całkiem prosta w obsłudze, więc nawet początkujący gracz powinien ją z łatwością opanować. A że potrafi być skuteczna niech świadczy fakt, że ja w grach towarzyskich jeszcze nią nie przegrałem (a niebawem turniejowy chrzest bojowy).

talia Rey Qui-Gon

A oto jej spis – ceny pochodzą ze sklepu z singlowymi kartami sarmata-tcg, gdzie z łatwością skompletujecie poniższą talię (ceny na dzień 17.01.2017, mogą ulegać zmianie).

Postacie

2x Qui-Gon Jinn (16zł x2)

2x Rey (12zł x2)

Pole bitwy

1x Baza Echo (4zł)

Wydarzenia

2x Postawa obronna (1zł x2)

2x Flankowanie (2zł x2)

2x Zmylenie Mocą (1zł x2)

2x Powrót Jedi (2,95zł x2)

2x Odbicie (1,35zł x2)

2x Kryć się! (1zł x2)

2x Użyj Mocy (3,5zł x2)

2x Siła woli (6,25zł x2)

Wsparcie

2x Spaja wszystkie rzeczy (5,55zł x2)

Ulepszenia

2x Ochrona Mocy (10,95zł x2)

2x Miecz świetlny (7,5zł x2)

1x Miecz świetlny Luke’a Skywalkera (40zł)

1x Rzut Mocą (8,25zł)

2x Szaty Jedi (5zł x2)

1x Sondowanie umysłu (7zł)

1x Jedność z Mocą (40zł)

2x Kij Rey (5zł x2)

Sumuje się to do 265 zł, a jeśli zastąpić dwie najdroższe karty legendarne, dużo tańszymi (a też dobrymi) Szkoleniami Mocy, otrzymujemy kwotę minimalnie tylko przekraczającą 200 zł. Sami więc przyznacie, że nie jest to zbyt dużo.

Co więcej, powyższa talia dostanie bardzo poważne Wsparcie w nadchodzącym dodatku, bowiem karta Your Eyes Can Deceive You, jest jak dla niego stworzona.

Jeśli spodobała Wam się powyższa talia, ale wciąż brakuje Wam do niej kart, koniecznie zaglądnijcie do sklepu sarmata-tcg, by owe braku uzupełnić. Tym bardziej, że sklep przygotował dla naszych czytelników rabat w wysokości 5% na całe zamówienie. Dokonując zakupu wystarczy podać ten kod: 3a29AXxm

A już wkrótce kolejne talie tanie, a dobre.