Wydawnictwo Uroboros nie ujawniło, co prawda, jeszcze swoich pełnych planów wydawniczych na rok 2017. Jednak zdradziło, kiedy spodziewać możemy się polskich wydań niecierpliwie oczekiwanych książek wchodzących w skład nowego kanonu – Aftermath: Life Debt (druga część trylogii Chucka Wendiga, którą zapoczątkowała książka Koniec i Początek) oraz stanowiąca nieoficjalne, ale najlepsze wprowadzenie do Przebudzenia Mocy książka Bloodline.

Life Debt

Pierwsza z nich pojawić się ma w sprzedaży już w styczniu 2017, a jeśli ktoś nie czeka na nią specjalnie, bo twierdzi, że Koniec i Początek był wielkim rozczarowaniem, powinien zrewidować swoje poglądy. Owszem, pierwsza część trylogii Chucka Wendiga nie spełniła oczekiwań fanów i była przez nich dość powszechnie krytykowana. Jednak druga część, Life Debt, jest od poprzedniczki o niego lepszy i na całym świecie zbiera bardzo pochlebne recenzje.

Aftermath: Life Debt, czyli druga część trylogii Chucka Wendiga

Aftermath: Life Debt, czyli druga część trylogii Chucka Wendiga

Bloodline

Jeszcze lepsze recenzje zbiera książka Claudii Gray pt. Bloodline. Po wspaniałej powieści Lost Star (w Polsce zadebiutuje pod koniec bieżącego roku), autorka dała fanom przesyconą politycznymi intrygami książkę nazywaną Domkiem z Kart uniwersum Star Wars (od tytułu świetnego serialu Netflix – House of Cards). Dowiadujemy się z niej, jak doszło do rozłamu wewnątrz Nowej Republiki, a także poznajemy początki Najwyższego Porządku oraz Ruchu oporu. Co więcej, Bloodline przez wielu uważana jest nie tylko na najlepszą książkę nowego kanonu, ale w ogóle za jedną z najlepszych powieści spod znaku Star Wars. A zatem jest na co czekać, aczkolwiek tutaj czekanie czeka nas nieco dłuższe, bowiem Bloodline pojawi się w Polsce już po powieści Life Debt, czyli można się domyślać, że w okolicach kwietnia 2017 roku.

Powieść Claudii Gray pt. Bloodline

Powieść Claudii Gray pt. Bloodline

Mroczny Uczeń

Na otarcie łez i osłodzenie oczekiwania już niebawem (oficjalna data premiery, to 28 września) dostaniemy Mrocznego Ucznia (Dark Disciple). Czyli kanoniczną powieść z czasów Wojen Klonów, w której poznajemy (niejako na nowo) postać mistrza Jedi Quinlana Vosa oraz niegdysiejszej adeptki ciemnej strony mocy oraz Siostrę Nocy, a obecnie łowczynię nagród – Asajj Ventress i ich niespodziewanego aliansu, którą Uroboros opisuje tak:

Książka oparta nie niezrealizowanych epizodach Star Wars. Jednym z bohaterów jest dawny uczeń lord Sith, który został łowcą głów. Dawny Mistrz Jedi – Hrabia Dooku rośnie w siłę. Jedi powoli słabną, a masakra na uchodźcach, którą dowodzi Dooku jest jeszcze mocniejszym ciosem. W końcu Rada Jedi wydaje decyzję: Dooku musi zginąć, jednak jego schwytanie nie będzie łatwe. Zaczyna się kolejna niebezpieczna misja…
W wojnie o kontrolę nad galaktyką między armią ciemnej strony a Republiką były mistrz Jedi, obecnie bezlitosny lord Sithów hrabia Dooku nie przebiera w środkach, stosując coraz to brutalniejsze metody. Chociaż Jedi dysponują niezwykłymi mocami, a ich armia klonów wydaje się niepokonana, wojna zbiera krwawe żniwo. Gdy Dooku doprowadza do masakry floty bezbronnych uchodźców, Rada Jedi nie ma wyjścia. Musi podjąć drastyczne kroki i rozliczyć się z hrabią, człowiekiem odpowiedzialnym za liczne zbrodnie wojenne.

Książka Christie Golden pt. Mroczny Uczeń

Książka Christie Golden pt. Mroczny Uczeń

Skądinąd wiemy, że i ta książka jest naprawdę udana (jej recenzja już bardzo niedługo), także koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Catalyst

A wracając jeszcze na moment do planów wydawniczych Uroborosa. To wobec powyższych rewelacji bardzo ciekawą kwestią staje się, kiedy pojawi się w Polsce książka Catalyst zapowiada jako swego rodzaju wprowadzenie do filmu Rogue One.

CnfDLikWEAAh5Zv

Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie dopiero, gdy Uroboros opublikuje swoje plany wydawnicze na rok 2017.

Źródło: link, link.