Trochę się naczekaliśmy, ale za sprawą Wydawnictwa Olesiejuk nareszcie zadebiutuje długo wyczekiwana antologia opowiadań Star Wars. Z pewnego punktu widzenia, która w sposób oryginalny przedstawia wydarzenia z Nowej nadziei w zupełnie nowej odsłonie z perspektywy różnych mniej lub bardziej istotnych postaci ze świata Gwiezdnych wojen. 40 różnych opowiadań napisanych przez wielu autorów, a wszystkie przetłumaczył dla polskich fanów Krzysztof Kietzman. Książka zadebiutuje na półkach 22 listopada, ale tytuł jest już dostępny w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Star Wars. Z pewnego punktu widzenia

CZTERDZIEŚCI LAT. CZTERDZIEŚCI OPOWIADAŃ.

25 maja 1977 r. świat poznał Hana, Luke’a, Leię, parę droidów, Wookieego, sędziwego czarodzieja, łotra w czerni i galaktykę pełną możliwości. Czterdzieści lat później Gwiezdne Wojny pozostają niezrównanym fenomenem kulturowym, źródłem inspiracji kolejnych pokoleń fanów i twórców. Jeden film – Nowa nadzieja – sprawił, iż w kolejnych dziesięcioleciach pojawiły się następne opowieści, po części dlatego, że odległa galaktyka wydaje się taka prawdopodobna. Dziwni, cudowni bohaterowie zapełniają ekran i zachęcają nas, abyśmy popuścili wodze fantazji. Kim są? Jak się potoczą ich losy?

Na kartach tego wyjątkowego zbioru świętujemy dziedzictwo Gwiezdnych Wojen. Ponad czterdziestu zaproszonych autorów interpretuje po swojemu pierwszą w kinach część sagi. Czterdzieści opowiadań przedstawia sceny z Nowej nadziei z perspektywy postaci drugo- i trzecioplanowych. Wśród zaproszonych gości znajdziesz bestsellerowych autorów, trendsetterów i weteranów, którzy kładli podwaliny pod literackie dzieje Gwiezdnych Wojen.
• GARY WHITTA wypełnia lukę między Łotrem 1 a Nową nadzieją z perspektywy kapitana Antillesa.
• Ciocia Beru opowiada swoją historię w studium postaci spod pióra MEG CABOT.
• NNEDI OKORAFOR zapoznaje nas z niesamowitymi przeżyciami i przemyśleniami bodaj najbardziej niespodziewanej postaci: potwora ze zgniatarki śmieci.
• PABLO HIDALGO przedstawia przeszywający chłodem zapis myśli wielkiego moffa Tarkina.
• WIL WHEATON snuje przejmującą opowieść o rebeliantach pozostawionych na Yavinie.
• A do tego trzydzieści pięć innych zabawnych, poruszających i zdumiewających opowieści.

Poznaj Nową nadzieję z zupełnie innego punktu widzenia

Autor: wielu autorów
Tytuł oryginalny: Star Wars. From a Certain Point of View
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 544
Data wydania: 22 listopada 2023
Cena okładkowa: 49,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.