Oto komiksy Star Wars, które wydawnictwo Marvel przygotowało dla nas na grudzień 2023.

6 grudnia

Star Wars #41

Okładka komiksu Star Wars #41

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Madibek Musabekov
Okładka: Stephen Segovia
Oficjalny opis: Podczas misji by uratować Lobota, Lando Calrissian musi w końcu stawić czoła grzechom przeszłości. Czy okaże się łotrem, którym zawsze był, czy bohaterem, którym mógłby być?

Dark Droids – D-Squad #4 (z 4)

Okładka komiksu Dark Droids – D-Squad #4

Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Salva Espín
Okładka: Pete Woods
Oficjalny opis: Misja Oddziału D zawiedzie ich wprost do Pałacu Jabby, gdzie R2-D2 i QT-KT będą musieli stawić czoła złowrogiemu droidowi EV-9D9.

13 grudnia

Bounty Hunters #41

Okładka komiksu Bounty Hunters #41

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Davide Tinto
Okładka: Björn Barends
Oficjalny opis: T’onga i Zuckuss zostali zdradzeni i schwytani, a Valance, który przeszedł pranie mózgu, na przerażające plany wobec swoich byłych towarzyszy. Ale jest jeszcze nadzieja na ratunek, który może nadejść z najbardziej niespodziewanej strony.

The High Republic #2

Okładka komiksu The High Republic #2

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Jim Towe
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Keeve Trennis została schwytana. Nihilowie sprzymierzają się z Huttami. Powraca dawny wróg! Dawne misje Jedi z Latarni Gwiezdny Blask odbiją im się czkawką. A jakby tego wszystkiego było mało, to śmiertelnie niebezpieczny łowca czyha na polu bitwy. A kim lub czym tak naprawdę jest Dziecię Burzy?

The High Republic – Shadow of Starlight #3 (z 4)

Okładka komiksu The High Republic – Shadow of Starlight #3

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Jethro Morales
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Wielu Rycerzy Jedi straciło życie, gdy upadła Latarnia gwiezdny Blask. Wielu innych zboczyło ze swej ścieżki w następstwie tej tragedii. Ale Bell Zettifar nie był jednym z nich. Wraz ze swoim czworonogim kompanem Bell będzie walczył do upadłego, by uwolnić galaktykę od widma Nihilów, i nie będzie on sam.

20 grudnia

Darth Vader #41

Okładka komiksu Darth Vader #41

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Raffaele Ienco
Okładka: Leinil Francis Yu
Oficjalny opis: Darth Vader został przejęty przez tajemniczego Scourge’a! A może to Scourge został przejęty przez Vadera? Droga Mrocznego Lorda podczas historii Dark Droids zmiedza do punktu kulminacyjnego, a szokujący zwrot akcji będzie miał ogromne znaczenie na przyszłość Vadera.

Doctor Aphra #39

Okładka komiksu Doctor Aphra #39

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: Betsy Cola
Oficjalny opis: Scourge bierze na cel Korporację Tagge i Dominę Tagge. A kiedy Akwizytor spada z nieba, doktor Aphra walczy o życie, przeciwko istocie, która zagraża wszystkiemu, co kocha (szczególnie jej samej).

Star Wars Revelarions (2023) #1

Okładka komiksu Star Wars Revelarions (2023) #1

Scenariusz: Marc Guggenheim, Charles Soule, Greg Pak, Marc Bernardin, Alyssa Wong, Ethan Sacks & Cavan Scott
Rysunki: Salvador Larroca, Will Sliney, Marika Cresta & Ibraim Roberson
Okładka: Rod Reis
Oficjalny opis: Jabba, Darth Vader, Mace Windu, Keeve Trennis, Thrawn i więcej. Przedstawiamy nowych bohaterów i nowe historie, które poznamy w każdej z serii Star Wars w nadchodzącym roku.

27 grudnia

Dark Droids #5 (z 5)

Okładka komiksu Dark Droids #5 (z 5)

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Luke Ross
Okładka: Leinil Francis Yu
Oficjalny opis: Ostateczny triumf Scourge’a! W jaki sposób rebelia czy Imperium mogą oprzeć się takiemu zagrożeniu? Niespodziewani sprzymierzeńcy stają ramie w ramie, by walczyć ze złem zalewającym całą galaktykę. Poznajemy też los droida-wojownika Ajax Sigma.

The Mandalorian Season 2 #7 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian Season 2 #7

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Miguel Mercado
Oficjalny opis: By stawić czoło Imperium, Din Djarin musi zwerbować do pomocy dawnego przeciwnika. Na scenie są już Boba Fett i Fennec Shand, teraz wkracza na nią także Migsh Mayfeld.

I tak właśnie wyglądać będzie komiksowy grudzień. Szczególnie ciekawie zapowiadają się finałowe odsłony crossovera Dark Droids, a także początki 3. fazy Wielkiej Republiki. Innymi słowy, jest na co czekać.

Źródło: link.