Najbliższą grą w uniwersum Star Wars będzie prawdopodobnie Outlaws, ale także i w kwestii innych tytułów coś się dzieje. O dziwo dotyczy to także gry od Quantic Dream: Star Wars Eclipse.

Prace nad Star Wars Eclipse wciąż trwają

Portal IGN rozmawiał podczas Tokyo Game Show z wiceprezydent ds. marketingu Quantic Dream, Lisą Pendse, która potwierdziła, że pomimo tego, że gra nie była prezentowana na żadnych branżowych wydarzeniach, ma się ona dobrze, a prace wciąż trwają. Powiedział też jednak, że nie jest w stanie podać nawet przybliżonej daty premiery, bowiem firma-matka Quantic Dream, NetEase, bynajmniej nie naciska studia w tej materii i pozwala im tworzyć grę we własnym tempie. Zważywszy, że Star Wars Eclipse określany jest mianem najbardziej ambitnego projektu w dziejach firmy, podejście takie wydaje się słuszne. Oczywiście o ile nie jest to tylko PRowa zasłona dymna, który przykryć ma różnego rodzaju problemy. Tak czy inaczej, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój wydarzeń.

Każdy ginie

Bardzo ciekawe rzeczy powiedziane zostały także w kontekście fabuły. Potwierdzono, że będzie przynajmniej kilka grywalnych postaci, ale co ciekawe, każda z nich będzie mogła zginąć. Ale nie będzie to bynajmniej oznaczało końca gry, a historia będzie toczyła się nadal.

Jest to o tyle interesujące i intrygujące, że gra prawdopodobnie będzie kanoniczna. Ale czy twórcom uda się to pogodzić ze „śmiertelnością postaci”? Czy powstanie jedna kanoniczna ścieżka, ale gracze będą mogli eksplorować też inne ścieżki? Tutaj także nie pozostaje nam nic innego, jak czekać.

STAR WARS ECLIPSE

Star Wars Eclipse będzie przygodową grą akcji, która rozgrywać się będzie w erze Wielkiej Republiki. Gracze będą mieli do wyboru przynajmniej kilka zupełnie nowych postaci (każda o własnej osobowości, motywacjach i roli do odegrania), a każda ich decyzja będzie mogła mieć wpływ na przebieg historii. W ten sposób kształtować będą oni swe własne legendy…

WIĘCEJ O GRZE

A oto inne doniesienia o grze:

Źródło: link.