Dość niespodziewanie dzisiejszej nocy, podczas The Game Awards 2021, Lucasfilm Games i studio Quantic Dream zaprezentowało zjawiskowy filmowy zwiastun nowej gry – Star Wars Eclipse (Gwiezdne Wojny Zaćmienie).

Zapowiedź Star Wars Eclipse

Także nie przedłużając, oto zapowiedź:

WOW!

Wygląda przepięknie! A Wam jak się podoba?

Star Wars Eclipse

Na ten moment nie mamy informacji, na jakich platformach dostępna będzie gra, ani kiedy przewidziana jest jej premiera, ale dowiedzieliśmy się kilku innych rzeczy.

Star Wars Eclipse będzie przygodową grą akcji, która rozgrywać się będzie w erze Wielkiej Republiki. Gracze będą mieli do wyboru przynajmniej kilka zupełnie nowych postaci (każda o własnej osobowości, motywacjach i roli do odegrania), a każda ich decyzja będzie mogła mieć wpływ na przebieg historii. W ten sposób kształtować będą oni swe własne legendy…

Czy słowo „legendy” użyte jest tutaj przypadkowo? Tego nie wiemy, ale może się okazać, że jednak nie. Z jednej strony osadzenie akcji w erze Wielkiej Republiki sugerować może kanoniczność projektu, z drugiej strony z tego czego się dowiedzieliśmy wnioskować można, że historia przedstawiona w grze nie jest odgórnie narzucona i może rozgrywać się na wiele różnych sposobów.

Pewne jest natomiast, że akcja Star Wars Eclipse rozgrywać będzie się głównie na obszarze Zewnętrznych Rubieży i poznamy wiele nowych planet oraz ras obcych.

Źródło: link.