Wszyscy zbieraliśmy szczęki z podłogi, kiedy pod koniec zeszłego roku zobaczyliśmy trailer do nadchodzącej gry osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars: Eclipse. Teraz okazuje się, że produkcja nie ma się za dobrze.

Problemy Star Wars Eclipse

Za stworzenie gry odpowiedzialna jest francuska firma Quantic Dream, a niedługo po prezentacji zapowiedzi pojawiły się doniesienia że gra trafi do sprzedaży za kolejne 3-4 lata. Można się zastanawiać, czy dobrym pomysłem było ogłaszanie gry, kiedy jej premiera była tak odległa, ale mogło też chodzić o zachęcenie programistów i twórców do pracy przy projekcie. Wygląda jednak na to, że tym razem zabieg się nie udał. Od kilku miesięcy na stronie internetowej z ofertami pracy w Quantic Dream pozycji nie ubywa, a te same ogłoszenia są wciąż odświeżane. Czy producentowi brakuje rąk do pracy?

Może to mieć związek z faktem, że firma była w ostatnich latach oskarżana o tworzenie nieprzyjaznego środowiska pracy. Pojawiły się przy tej okazji dość poważne zarzuty. Wygląda na to, że nawet tak genialny trailer, jaki widzieliśmy, nie zmienił opinii o Quantic Dream jako o miejscu pracy wśród twórców gier.

Portal Xfire donosi, że obecnie premiera Star Wars Eclipse zapowiadana jest na 2027 lub 2028 rok. Czeka nas zatem bardzo długie oczekiwanie…

Czy produkcja może przyspieszyć?

Jest jednak coś, co mogłoby nieco przyspieszyć ten proces – gdyby Quantic Dream dostało wsparcie z zewnątrz. Firma pokazując zeszłoroczny trailer ma także nadzieje na to, że w trwającym obecnie pojedynku na wykupywanie znanych producentów gier przez duże korporacje (Sony i Microsoft), któryś z gigantów zechce ją przejąć. Oznaczałoby to dla Quantic Dream nie tylko zastrzyk gotówki, ale na pewno też wsparcie developerów. Biorąc pod uwagę, jak dochodowym interesem są obecnie gry wideo oraz fakt, że Eclipse osadzone jest w świecie Star Wars, również przynoszącym duże zyski, taka sytuacja może mieć miejsce.

Jak Quantic Dream wybrnie z tej trudnej sytuacji? Poczekamy, zobaczymy. A na czekanie mamy jeszcze kilka lat…

Więcej o Star Wars: Eclipse

A oto poprzednie doniesienia na temat nowej gry:

  • Przepiękna zapowiedź nowej gry | „Star Wars Eclipse”

Źródło: link.