Coś się kończy, coś zaczyna. Powoli żegnamy się z pierwszą fazą Wielkiej Republiki, by jej miejsce zastąpiły książki i komiksy z fazy kolejnej. Szlaki przetrze Wydawnictwo Olesiejuk za sprawą Ścieżki zdrady, czyli pierwszej powieści otwierającej drugą fazę, której akcja rozgrywa się około 150 lat przed fazą pierwszą. Młodzieżówka autorstwa Tessy Gratton i Justiny Ireland ukaże się na półkach już 9 sierpnia. Za przekład odpowiada Anna Hikiert-Bereza. Tytuł jest już dostępny w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Wielka Republka. Ścieżka zdrady

ERA ZMIAN ZWIASTUJE NOWE NADZIEJE I MOŻLIWOŚCI… ALE I NIEZNANE ZAGROŻENIA.

Jedi zostają wezwani na planetę Dalna, znajdującą się na Zewnętrznych Rubieżach, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie skradzionego artefaktu Mocy. Rycerka Zallah Macri i jej padawan Kevmo Zink przybywają na ten sielski, rolniczy świat, pragnąc zbadać potencjalny związek kradzieży z dalnańską grupą misjonarzy nazywających siebie Ścieżką Otwartej Dłoni. Członkowie Ścieżki głęboko wierzą, że Moc musi być wolna i nikt, nawet Jedi, nie powinien jej używać. Do ich szeregów należy między innymi Marda Ro, młoda kobieta, marząca o opuszczeniu Dalny, aby głosić słowo Ścieżki w całej galaktyce. Kiedy Marda i Kevmo się spotykają, natychmiast łączy ich niewytłumaczalna, silna więź… Dopóki Marda nie odkrywa, że Kevmo należy do zakonu Jedi. Ale padawan wydaje się taki miły i chętny, by dowiedzieć się więcej na temat samej Ścieżki, że Marda ma nadzieję, iż uda jej się przekonać go o słuszności własnych poglądów. Dziewczyna nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że przywódczyni Ścieżki, charyzmatyczna kobieta znana jako Matka, ma własny plan, a Jedi stanowią dla niej przeszkodę, której zamierza się pozbyć – za wszelką cenę. Jeśli Marda chce pozostać wierna własnym przekonaniom, może stać się najgorszym wrogiem swojego nowego przyjaciela…

„Ścieżka zdrady” to pierwszy tom kolejnej fazy Wielkiej Republiki, której akcja rozgrywa się 150 lat przed wydarzeniami opisanymi w powieściach „Światło Jedi”, „Burza nadciąga” i „Gasnąca gwiazda”.

Autor: Tessa Gratton, Justina Ireland
Tytuł oryginalny: Star Wars. The High Republic: Path of Deceit
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 392
Data wydania: 9 sierpnia 2023
Cena okładkowa: 44,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.