Po miesięcznej przerwie Wydawnictwo Olesiejuk powróci w przyszłym miesiącu z nową powieścią. Pod koniec kwietnia zadebiutuje długo wyczekiwana przez fanów książka Dooku. Stracony dla Jedi, która jest scenariuszem słuchowiska autorstwa Cavana Scotta. Daje to nadzieję na wydanie w przyszłości w takiej formie również Tempest Runner, czyli słuchowiska z ery Wielkiej Republiki. Za przekład odpowiada Krzysztof Kietzman, a książka trafi do sprzedaży 26 kwietnia. Tytuł jest już dostępny w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Dooku. Stracony dla Jedi

Emocjonująca historia złowieszczego hrabiego Dooku.

Darth Tyranus, hrabia Serenno. Przywódca separatystów. Rozświetlające ciemność czerwone ostrze. Ale kim był, nim został lordem Sithów?

Gdy Dooku zaczyna szkolić nową uczennicę, na światło dzienne powoli wychodzi ukryta prawda o jego przeszłości. Urodzony w zamożnej rodzinie, początkowo mieszka za kamiennymi murami rodowej posiadłości, z której widać Cmentarny Księżyc, gdzie spoczywają kości jego przodków. Ale wkrótce inni poznają się na zdolnościach chłopca i legendarny mistrz Jedi Yoda zabiera go z domu, by wyszkolić go w ścieżkach Mocy. Dooku doskonali umiejętności i pnie się w górę w hierarchii zakonu. Zaprzyjaźnia się z innym Jedi, Sifo-Dyasem, bierze na padawana dobrze rokującego Qui-Gona Jinna – i próbuje zapomnieć o swojej rodzinie. Jednak nie potrafi się oprzeć osobliwej fascynacji mistrzynią Jedi Lene Kostaną i misją, którą ta wykonuje dla zakonu, polegającą na odnajdowaniu i badaniu pradawnych artefaktów Sithów w ramach przygotowań do nieuchronnego powrotu najzagorzalszych wrogów, z jakimi Jedi przyszło się kiedykolwiek zmierzyć. Zawieszony pomiędzy światem zakonu, prastarymi obowiązkami utraconego domu oraz kuszącą mocą artefaktów, Dooku walczy ze sobą, by podążać drogą światła – choć ciemność zaczyna już go powoli pochłaniać.

Autor: Cavan Scott
Tytuł oryginalny: Star Wars. Dooku: Jedi Lost
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 528
Data wydania: 26 kwietnia 2023
Cena okładkowa: 49,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.