Oto komiksowe zapowiedzi wydawnictwa Marvel na luty 2023. Mowa oczywiście o komiksach Star Wars.

1 lutego

Sana Starros #1

Okładka komiksu Sana Starros #1

Scenariusz: Justina Ireland
Rysunki: Pere Perez
Okładka: Ken Lashley
Oficjalny opis: Po ostatnim pasmie niepowodzeń Sana Starros wraca do swego domu rodzinnego, by nieco odpocząć. Ale czas z rodziną jest bardzo daleki od relaksujące, szczególnie kiedy na kolacje wpadają szturmowcy.

8 lutego

Darth Vader #31

Okładka komiksu Darth Vader #31

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Ibraim Roberson
Okładka: Rahzzah
Oficjalny opis: Darth Vader staje w końcu oko w oko ze skakoańskim rewolucjonistą, Julem Tamborem, a Sabé musi w końcu opowiedzieć się po którejś ze stron. Czy Jul to kolejny samolubny i żądny zemsty potwór, czy też bojownik o wolność, któremu na sercu leży przede wszystkim dobro jego ludu? A może jedno nie wyklucza drugiego?

Hidden Empire #3 (z 5)

Okładka komiksu Hidden Empire #3

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Paulo Siqueira
Oficjalny opis: Wszystkie plany Lady Qi’ry, by zniszczyć Sithów wiszą na włosku, jednak nie jest ona jedyną, która pragnie unicestwić Mrocznych Lordów. Nadchodzi bitwa, do której przygotowania trwały całe dekady gdy Darth Vader stanie naprzeciw przeciwniczki, która całe życie trenowała, by mieć szansę się zemścić.

The High Republic #5

Okładka komiksu The High Republic #5

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Andrea Broccardo
Okładka: Yanick Paquette
Oficjalny opis: Podczas gdy herold Ścieżki Otwartej Dłoni podsyca ogień, który może lada moment opanować Jedhę, Vildar Mac i Matty Cathley są przytłoczeni przez niekontrolowany strach. Czy znajdujący się w niewoli Strażników Whillów, Tey Sirrek zdoła wykorzystać chaos, by uciec? I kim są tajemnicze postaci ograbiające Świętynię Kyberu?

15 lutego

Star Wars #31

Okładka komiksu Star Wars #31

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Andrés Genolet
Okładka: Stephen Segovia
Oficjalny opis: W wyniku nieudanej misji, Luke Skywalker, Leia Organa i inni bohaterowie Rebelii pozostają zagubieni w najdalszych zakątkach nie-przestrzeni. Jedynie desperackie ruchy mogą pomóc im odnaleźć drogę do domu. Ale jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

Bounty Hunters #31

Okładka komiksu Bounty Hunters #31

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Valance poprzysiągł zemstę Darthowi Vaderowi. Czy T’onga i jej drużyna zdołają odwieść swego druha od fatalnej w skutkach konfrontacji? I czy Vukorah przeżycie chaos, który w półświatku wywołują zastępy zabójców?

22 lutego

Doctor Aphra #29

Okładka komiksu Doctor Aphra #29

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: W. Scott Forbes
Oficjalny opis: Wszechwieczna Iskra obiera sobie za cel Szkarłatny Świt. Z kolei Sana Starros i Magna Tolvan zrobią wszystko, by przechwycić Iskrę. Czy najbardziej desperacki gambit Aphry przyniesie skutek, czy też na zawsze zatraci się ona we Wszechwiecznej Iskrze?

Yoda #4 (z 10)

Okładka komiksu Yoda #4

Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Lata przed Wojnami klonów Yoda prosi starego przyjaciela, Mistrza Dooku, by pomógł mu szkolić nowe pokolenie Jedi. A ze względu na tajemnicze wizje jednego z uczniów, Mistrzowi Yodzie przyda się każda pomoc.

I to by było na tyle. Wygląda na to, że luty w komiksowej części odległej galaktyki będzie bardzo różnorodny, co nas zdecydowanie cieszy.

Źródło: link.