Już niebawem poznamy lutowe propozycje wydawnictwa Marvel, a tymczasem oto komiksy Star Wars na marzec 2023.

1 marca

Star Wars #32

Okładka komiksu Star Wars #32

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Madibek Musabekov
Okładka: Stephen Segovia
Oficjalny opis: Moc się zepsuła? Wysiłki Qi’ry i Szkarłatnego Świtu by zniszczyć Sithów odcisnęły swe piętno w Mocy i zaburzyły połączenie Luke’a Skywalkera z siłą spajającą galaktykę. Jak daleko się on posunie, by odzyskać to, co utracił?

Han Solo & Chewbacca #10 (z 10)

Okładka komiksu Han Solo & Chewbacca #10

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: David Messina
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Khel Tanna tropi Hana Solo i Chewbacce! Szeryf Buck Vancto tropi Hana Solo i Chewbacce! Corbus tropi Hana Solo i Chewbacce… chyba widzicie już prawidłowość. Urna kryje w sobie przedmiot, który ukształtuje przyszłość galaktyki. Zeszyt ten będzie wstępem do największego wydarzenia roku 2023!

Hidden Empire #4 (z 5)

Okładka komiksu Hidden Empire #4

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Paulo Siqueira
Oficjalny opis: Rozgrywka lady Qi’ry wchodzi w decydującą fazę. Sithowie zostaliwezwani, a klatka Fermaty zostanie otwarta… Dla Qi’ry to to sprawa życia i śmierci.

8 marca

Bounty Hunters #32

Okładka komiksu Bounty Hunters #32

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Alessandro Miracolo
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Zuckuss znajduje się między życiem a śmiercią… Tajemnicze wydarzenia sprawiły, że łowca nagród zapadł w śpiączkę, w której raz jeszcze przeżywa swoją przeszłość. Czy T’onga i 4-LOM zdołają ocalić Zuckussa zanim postrada on zmysły? I zanim dopadnie ich najbardziej zabójczy imperialny oddział idący tropem Valance’a…

The High Republic #6

Okładka komiksu The High Republic #6

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Ario Anindito
Okładka: Yanick Paquette
Oficjalny opis: Podczas gdy Tey Sirrek broni Świątyni Kyberu, Vildar Mac został pogrzebany żywcem i tylko jego wiara w Moc utrzymuje go przy życiu. Kto będzie w stanie przyjść mu z pomocą podczas gdy święte miasto pogrąża się w chaosie? Ale Vildar jest Jedi prześladowanym przez wątpliwości i naznaczonym przez swą przeszłość, którą powinien zostawić za sobą lata temu. Moc jest z Vildarem, ale czy on sam czuje jedność z Mocą?

Sana Starros #2

Okładka komiksu Sana Starros #2

Scenariusz: Justina Ireland
Rysunki: Pere Perez
Okładka: Ken Lashley
Oficjalny opis: Klan Starros staje w obliczu największe katastrofy w swych dziejach! Jakie tajemnice z przeszłości Sany są tego przyczyną? I na czyją imprezę one zniweczą?

15 marca

Yoda #5 (z 10)

Okładka komiksu Yoda #5

Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Wśród młodzików budzi się ciemność. Czy Mistrzowie Yoda i Dooku będą w stanie zidentyfikować i powstrzymać zagrożenie? Czy też in młodzi uczniowie zostaną skuszeni przez ciemną stronę Mocy?

22 marca

Darth Vader #32

Okładka komiksu Darth Vader #32

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Ibraim Roberson
Okładka: Rahzzah
Oficjalny opis: Niewiele jest w galaktyce więxi silniejszych, niż te, które połączyły byłe dwórki Padmé Amidali. Ale ta więź została zagrożona, gdy Sabé zdecydowała się służyć Darthowi Vaderowi, człowiekowi, którego dwórki zawsze uważały za winnego śmierci Padmé. Ale Dormé, Saché, Rabé i Eirtaé są gotowe za wszelką cenę ratować Sabé… lub ją powstrzymać. Ale wpływ Mrocznego Lorda jest potężny i niebezpieczny, nie tylko dla samej Sabé. Jaką ścieżkę obiorą dwórki i jak ich decyzja wpisuje się w prawdziwe plany Dartha Vadera?

The High Republic #7

Okładka komiksu The High Republic #7

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Andrea Broccardo
Okładka: Yanick Paquette
Oficjalny opis: Vildar, Tey i Matty zostają zapędzeni w kozi róg, a wrogowie otaczają ich z każdej strony. Ale jakie tajemnice skrywa w sobie ukryty skarbiec Jedi? I kogo czeka śmierź na lodowatych pustyniach Jedhy?

29 marca

The High Republic – The Blade #4 (z 4)

Okładka komiksu The High Republic – The Blade #4

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Marco Castiello & Jethro Morales
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: By uratować niewinnych, by uratować swoją siostrę, by uratować samego siebie Mistrza Jedi Portera Engla czeka najbardziej epicka walka mieczem świetlnym, jaką odnotowano w Kronikach Jedi. Jednak na zawsze odmieni to jego i Barash.

Star Wars: Jabba’s Palace #1

Okładka komiksu Star Wars: Jabba’s Palace #1

Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Alessandro Miracolo
Okładka: Ryan Brown
Oficjalny opis: Pałac Jabby jest jednym z miejsc, gdzie najgorsi z najgorszych mogą się zrelaksować i choć na chwilę opuścić gardę. Czy ktoś chciałby to zepsuć? Najwyraźniej tak, bo ktoś obrał sobie za cel samego Jabbę.

Uff, dawno chyba nie było miesiąca, w którym dostalibyśmy tak dużo zeszytów. Ale absolutnie na to nie narzekamy, wręcz przeciwnie!

Źródło: link.