Darth Vader pozostaje zdecydowanie najpopularniejszą postacią całego uniwersum Star Wars, a jeśli ktoś nie wierzy, wystarczy popatrzyć na ilość komiksowych mini serii, których na przestrzeni ostatnich kilku lat doczekał się Mroczny Lord Sithów. A niebawem zbiór ten jeszcze się powiększy.

Darth Vader – Black, White & Red

Na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się bowiem zapowiedź kolejnej mini serii od Marvela: Darth Vader – Black, White & Red. Będzie to nawiązanie do popularnej serii Marvela – Black, White & Blood, którą otrzymały takie postaci, jak miedzy innymi Wolverine, Deadpool czy Moon Knight.

Darth Vader – Black, White & Red będzie antologią, na którą złożą się historie stworzone między innymi przez Torunn Grønbekk czy Peach Momoko. Ta ostatnia będzie również jedną z ilustratorek, obok Leonarda Kirka i kilkorga innych twórców.

Co ciekawe, antologia będzie też powrotem Jasona Aarona do odległej galaktyki. Przypomnijmy, że to właśnie on pisał flagowy tytuł Star Wars, gdy ten w 2015 roku powrócił do wydawnictwa Marvel i był pierwszą komiksową serią nowego kanonu.

Z wypowiedzi twórców możemy też wnioskować, że wchodzące w skład Darth Vader – Black, White & Red historie włączyć będzie przynajmniej jeden wspólny mianownik, a mianowicie będą one przepełnione przemocą i brutalnością, a tytułowy bohater będzie zdecydowanie w swoim żywiole.

Warianty okładek

Przy okazji zapowiedzi, poza regularną okładką pierwszego zeszytu (powyżej) autorstwa Aleksa Maleeva, zobaczyliśmy też dwa warianty, którymi autorami są Jim Cheung:

Oraz Gabriele Dell’Otto:

Trzeba przyznać, że o ile kolejna mini seria o Vaderze nie jest tym, o czym marzyliśmy, to brutalniejsze i bardziej krwawe historie idealnie pasują do Mrocznego Lorda, także ze sporym zainteresowaniem czekać będziemy na tę serię.

Źródło: link.