Jeżeli dobrze pamiętacie, to w zeszłym roku, przy okazji przejęcia licencji na gwiezdnowojenne książki przez Wydawnictwo Olesiejuk, dowiedzieliśmy się, że licencja ta obejmuje nie tylko książki fabularne, ale również albumy i przewodniki. Do tej pory wydawnictwo nie zdecydowało się wydać żadnego z tych formatów, ale już wkrótce się to zmieni. 26 października ukaże się album zatytułowany Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana. Możecie kojarzyć ten tytuł, ponieważ to nowa, rozszerzona o kolejne lata wersja albumu wypuszczonego u nas w 2012 roku przez wydawnictwo Egmont. Kronika jest już dostępna w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

Album Star Wars Świat Gwiezdnych Wojen to bogato ilustrowana, kompletna gwiezdnowojenna kronika. Znajdziecie tu wszystko o twórcach sagi, produktach, najważniejsze wydarzenia z historii uniwersum Star Wars, anegdoty, cytaty, tysiące fotografii, ilustracji, kadrów z filmów, zdjęcia plakatów, kolekcjonerskich przedmiotów, a także unikalne materiały z archiwum Lucasfilm. Są tutaj wszystkie premiery – kinowe, wideo, DVD, Blu-rey, 3D, serialowe, adaptacje i kontynuacje książkowe, komiksy, gry wideo i komputerowe. To również opowieść o ludziach, bez których potęga Star Wars byłaby niemożliwa.

Gwiezdne Wojny można „jeść, pić, czytać, bawić się nimi, a nawet się w nich kąpać”

Z tej książki dowiecie się o tym, jak wyglądał świat przed Star Wars, o oryginalnej trylogii (1973–1983) i rozrastającym się później uniwersum Gwiezdnych Wojen, o prequelach i sequelach Star Wars, o Wojnach klonów. To prawdziwa kopalnia wiedzy o Star Wars – od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstania, po wszelkie gwiezdnowojenne produkty: T-shirty, biżuteria, piżamy, kapcie, stroje dla psów… Star Wars wywarły wpływ na każdą dziedzinę życia – nawet kulinarną. Czy wiedzieliście, że we Francji powstały czarny burger inspirowany postacią Dartha Vadera?

Książka Star Wars Świat Gwiezdnych Wojen to obowiązkowa pozycja dla każdego fana Star Wars

Pierwsze wydanie książki „Star Wars Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana” po raz pierwszy ukazało się w 2010 r., a 6 lat zostało uzupełnione o nowe informacje. Najnowsze wydanie zamyka 2021 rok, ale „wszyscy fani mają nadzieję, że życie (i George Lucas oraz jego artystyczni spadkobiercy) dopiszą kolejne rozdziały”.

Autorzy: Kristin Baver, Pablo Hidalgo
Tytuł oryginalny: Star Wars Year by Year: A Visual History. New Edition
Typ okładki: okładka twarda
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wymiary: 25 x 30 cm
Ilość stron: 384
Data wydania: 26 października 2022
Cena okładkowa: 249,00 zł

Zamierzacie kupić ten album?

Źródło: link.