Kilka dni temu otrzymaliśmy pierwsze, oficjalne doniesienia castingowe odnośnie serialu The Acolyte, a dziś pojawił się ciekawy przeciek na temat fabuły. Trzeba jednak zaznaczyć, że informacje pochodzą od stosunkowo nieznanego „leakera”, który jednak w ostatnim czasie ujawnił interesujące szczegóły na temat serialu Tales of the Jedi, dlatego też nie można wykluczyć, że coś jest na rzeczy. Także na wszelki wypadek ostrzegamy o potencjalnych spoilerach.

Bohaterowie The Acolyte

Na początek dostaliśmy informacje na temat bohaterów serialu, wraz z pseudonimami, pod którymi na chwilę obecną funkcjonują.

Aura – główna bohaterka

Paul – Lord Sithów, który ponoć ginie w pierwszym sezonie

Theo – dziadek, w którego wcielić ma się ponoć znany aktor w wieku 60-70 lat

Miri – młodsza siostra głównej bohaterki

Penn – najlepszy przyjaciel, obcy generowany przy użyciu CGI

Fabuła The Acolyte

Akcja rozpoczyna się w niewielkiej wiosce, a której mieszka Aura, a która jest regularnie atakowana przez plemię prymitywnych obcych. Jedi przybywają by bronić wioskę, a gdy tego dokonują zabierają ze sobą kilkoro wrażliwych na Moc dzieci. Aura uznana zostaje za zbyt starą, by rozpocząć szkolenie, jednak zabrana zostaje jej siostra.

W drugim odcinku widzimy ponowny atak na wioskę, jednak tym razem Jedi przybywają za późno, a w wyniku ataku ginie Theo. Aura chce zobaczyć się ze swoją siostrą, ale Jedi do tego nie dopuszczają. Wydaje się, że to może być główny powód wstąpienia Aury do Akolitów. Nie dowiadujemy się, kim oni są, ale pojawiła się teoria, że są to osoby ubiegające się o możliwość zostania uczniem (lub uczennicą) Sithów. Mają oni niekiedy być wysyłanie na misje, a innym razem walczyć muszą między sobą.

Penn także jest jednym z Akolitów i choć ani on, ano Aura nie są zbyt mocnymi kandydatami, to razem tworzą bardzo niebezpieczny duet. Specjalnością Penn jest jakoby polityka i mistycyzm (cokolwiek to znaczy), z kolei Aura ma być groźną wojowniczką.

Brzmi to trochę, jak połączenie Igrzysk śmierci ze Squid Game, ale skoro obie formuły sprawdziły się całkiem nieźle, to nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by zostały one przeniesione do uniwersum Gwiezdnych wojen.

The Acolyte

Przypomnijmy, że The Acolyte to serial tworzony przez Leslye Headland (Russian Doll), który rozgrywać będzie się w schyłkowym okresie Wielkiej Republiki, a który sami twórcy określają mianem mrocznego thrillera. Zdjęcia do serialu ruszyć mają w październiku tego roku i potrwać do maja roku przyszłego. Data premiery serialu nie jest na ten moment znana. Wiemy już też, że w obsadzie w jednej z głównych ról (Aury??) zobaczymy Amandlę Stenberg.

Więcej o serialu

A oto inne doniesienia na temat The Acolyte:

Źródło: link.