Jeszcze niedawno fani piali z zachwytu nad teaserem remake’u kultowej gry Knights of the Old Republic, a dziś okazuje się, że projekt ma spore problemy.

Knights of the Old Republic Remake wstrzymane!

Serwis Bloomberg donosi bowiem, że po tym, jak studio Aspyr zwolniło pracujących nad grą dyrektorów – projektowego Brada Prince i artystycznego Jasona Minora, prace nad grą zostały wstrzymane.

Tak drastyczne kroki były następstwem przeprowadzonej 30 czerwca prezentacji pierwszego demo gry z udziałem przedstawicieli Lucasfilm oraz Sony. O ile sami twórcy gry były zadowoleni z postępu prac i podekscytowani możliwością zaprezentowania demo, szefostwo studia Aspyr uznało, że dotychczasowa produkcja pochłonęła za dużo czasu i środków w stosunku do otrzymanych efektów.

Co dalej z projektem?

Osoby bliskie projektowi twierdzą, że początkowo studio Aspyr miało plan wydać grę pod koniec roku 2022, jednak na chwilę obecną najbliższym realistycznym terminem wydaje się rok 2025, dlatego też nie jest pewne, czy prace nad remakiem KOTORa w ogóle będą kontynuowane.

Światełkiem w tunelu wydaje się informacja, jakoby studio Saber Interactive mogło w całości przejąć projekt. Wydaje się to o tyle prawdopodobne, że jeszcze w maju ogłoszono, że będzie ono wspomagać Aspyr w pracach nad grą.

A nam pozostaje mieć nadzieję, że całe zamieszanie znajdzie swój szczęśliwy finał, a nam ostatecznie dane będzie zagrać w Knights of the Old Republic Remake, nawet jeśli premiera gry będzie opóźniona.

Źródło: link.