Oficjalna strona starwars.com zapowiedziała właśnie, że Obi-Wan startuje już w maju! Niestety nie chodzi o serial Disney+, a o nową, komiksową mini serię od Marvela.

Komiks Obi-Wan

Pięcioczęściową mini serię napisze Christopher Cantwell, a za ilustracje odpowiadał będzie Ario Anindito. W krótkiej rozmowie z autorem dowiedzieliśmy się, że w Obi-Wanie powrócą Kroniki starego Bena Kenobiego, czyli opowieści, których narratorem jest słynny Jedi, a które opowiadają o jego przeszłości. A przypadku nowej mini serii, każdy z zeszytów skupi się na innym okresie życia Obiego, a w pierwszym zobaczymy go jako młodzika.

Christopher Cantwell zdradził też dość oczywiste informacje na temat gościnnych występów świetnie nam znanych postaci. Zobaczymy więc na pewno Yodę, Qui-Gona czy Anakina, ale coś nam mówi, że na tym nie koniec.

Galeria okładek

Przy okazji zapowiedzi komiksu Obi-Wan, zobaczyliśmy okładkę pierwszego zeszytu oraz kilka jej wariantów. Oto one:

Kiedy serial?

I wydawało się, że nic więcej w temacie Obi-Wana nie ma do powiedzenia, ale na szczęście (?) żyjemy w erze social mediów, gdzie wyjątkowo łatwo coś chlapnąć, a raz wrzucony post, czy w tym przypadku tweet, z sieci już nie znika.

Po tym enigmatycznym wstępie, czas przejść do rzeczy. Otóż niedługo po tym, gdy pojawiła się zapowiedzieć komiksu Obi-Wan, niejaki Brandon San Giovanni, osoba postawiona dość wysoko w strukturach Disney+ (Enterprise Program Manager), opublikował takiego oto tweeta:

Nasz Obi-Wan powie „Hello there” na Disney+ już… w Maju 2022.

Powyższy tweet szybko zniknął z konta Brandona, który zastąpił bo wiadomością o rzekomej pomyłce:

https://twitter.com/TheBrandalorian/status/1489361626281410562

Pierwotny tweet był jednak tak jednoznaczny, a tłumaczenie wydaje się tak nieporadne, że na tym etapie dużo bardziej prawdopodobnym wydaje się to, że dzięki Brandonowi San Giovanni poznaliśmy przybliżoną datę premiery serialowego Obi-Wana Kenobiego.

Źródło: link.