W Polsce cykl Wielka Republika wciąż jeszcze raczkuje (choć niezwykle się cieszymy, że powoli się rozkręca), jednak za oceanem zabawa idzie pełną parą.

Mission to Disaster

Jedną z nadchodzących niebawem odsłon cyklu będzie skierowana do nieco młodszych czytelników powieść Justiny Ireland – Mission to Disaster. Do tej pory bardzo niewiele wiedzieliśmy o fabule czy bohaterach tej książki, na szczęście oficjalna strona starwars.com zmieniła ostatnio ten stan rzeczy.

Po pierwsze poznaliśmy nazwę planety, na której rozgrywać się będzie akcja, a która ma odegrać znaczącą rolę w całym cyklu. Brzmi ona Dalna. Przy okazji przedstawiono nam też kilku Jedi, których na Dalnie będziemy mieli okazję poznać.

Lyssa Votz

Lyssa Votz jest Archiwistką Jedi w świątyni na Dalnie. Jest ludzką kobietą przed trzydziestką i choć jest rycerką Jedi, zdecydowanie nie pociągają jej przygody. Nie znosi walczyć i wiecznie zapomina swojego miecza świetlnego. Znacznie częściej można w jej dłoni zobaczyć datapad, który wszędzie ze sobą nosi. Lyssa w wielu kwestiach jest też podobna do znacznie potężniejszej Jedi, która także stacjonuje na Dalnie…

Nyla Quinn

Nyla Quinn to Mistrzyni Jedi ze świątyni na Dalnie, wiekowa Twi’lekanka znana ze swego wielkiego serca. Pomimo tego, że lud Dalny jest nieufny wobec Jedi, Nyla za wszelką cenę stara się mu pomóc. Nawet jeśli inni Jedi na planecie nie są aż tak pogodnie usposobieni.

Yacek Sparkburn

Yacek Sparkburn jest młodym rycerzem Jedi służącym pod Mistrzynią Quinn. Jego aparycja oraz charakter sprawiają, że nie sposób go nie zauważyć. Wpływ na to mógł mieć też fakt, że Yacek dostał w kompleksie San Tekków, choć nie wiadomo czy jest on spokrewniony ze słynnym rodem, w tym ze znaną z powieści Out of the Shadows, Jordanną Sparkburn. Ale jedno jest pewno, młody rycerz Jedi jest świetnym kucharzem. Nie będzie to zresztą pierwszy przypadek pokazywania Jedi w kuchni. Zabieg ten ma na celu uczłowieczenie ich, ale też nadanie większej indywidualności.

Rhil Dairo

A tutaj jeszcze mały bonus w postaci grafiki koncepcyjnej dla Rhil Dairo, reporterki którą poznamy już niebawem dzięki powieści Burza nadciąga (premiera zapowiedziana na 8 grudnia).

I jak podobają się Wam nowe postacie, które poznamy już niebawem?

Więcej o Wielkiej Republice

A oto ostatnie doniesienia na temat Wielkiej Republiki

Źródło: link.