Podczas trwającego właśnie San Diego Comic Con (który z uwagi na pandemiczne obostrzenia przyjął w tym roku formę wydarzenia online) mieliśmy okazję uczestniczyć w panelu poświęconym Wielkiej Republice, podczas którego zapowiedziana została trzecia fala projektu.

Trzecia fala Wielkiej Republiki

W panelu uczestniczyło pięcioro autorów, którzy współtworzą cykl Wielka Republika – Charles Soule, Claudia Gray, Cavan Scott, Daniel José Older oraz Justina Ireland. Opowiedzieli oni o swoich najbliższych projektach, a także zdradzili tytuły książek i komiksów, które składać się będę na trzecią falę cyklu. Dodatkowo wiemy już, że rozpocznie się ona w styczniu 2022 roku.

The Fallen Star (Spadająca gwiazda) autorstwa Claudii Gray będzie trzecią powieścią dla dorosłych, która wieńczyć będzie niejako pierwszą fazę (składającą się z trzech fal) Wielkiej Republiki. Książka trafi na półki 18 stycznia 2022 roku.

Eye of the Storm (Oko burzy), to tytuł składającej się z dwóch obszernych części mini serii komiksowej, którą dla wydawnictwa Marvel napisze Charles Soule, a która zdradzić ma nam przeszłość Marchiona Ro.

Mission to Disaster (Misja Katastrofa) będzie z kolei powieścią dla młodzieży (young adult), którą napisze Justina Ireland. O tym tytule nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic, a sama autorka powiedział tylko, że powieść „Wcale nie jest złowieszcza”, aczkolwiek trudno jej uwierzyć.

Midnight Horizon (Północny horyzont) Daniela José Oldera będzie pozycją skierowaną do czytelników jeszcze młodszych, niż poprzednia. Tutaj również nie znamy szczegółów fabularnych i mamy tylko słowa autora, który stwierdził, że jest to chaotyczny bałagan, ale w pozytywnym sensie.

Na którą z pozycji czekacie najbardziej?

Panel The High Republic na SDCC

Jeśli ciekawi jesteście tego, co jeszcze powiedziane było podczas panelu, tutaj obejrzeć możecie go w całości:

I pamiętajcie: Wszyscy jesteśmy Republiką!

Źródło: link.