Komiksowy crossover Wojna łowców nagród doczeka się kontynuacji. Nadchodzą Szkarłatne rządy…

Star Wars: Crimson Reign

Tytuł jest oczywiście nawiązaniem co Szkarłatnego Świtu, przestępczego syndykatu, do którego należała (i który wskrzesiła) Qi’ra. Już w Wojnie łowców nagród odgrywa ona znaczącą rolę i napędza fabułę, ale jeszcze więcej dowiemy się o niej i jej organizacji w nadchodzącej mini serii.

Charles Soule (autor odpowiadający obecne za główną główną serię komiksową Star Wars) powiedział, że o ile pomysł na historię przedstawioną w Wojnie łowców nagród pojawił się zaraz, gdy tylko dowiedział się, że przejmie główną serię, tak wizja Szkarłatnych rządów (wolne tłumaczenie tytułu Crimson Reign) pojawiła się dopiero, gdy okazało się że w swoim cross-overze będzie mógł wykorzystać postać Qi’ry i Szkarłatnego świtu, na którego czele teraz stoi.

W nadchodzącej mini serii dowiemy się o nich znacznie więcej, włącznie z tym, dlaczego właściwie Qi’ra zrobiła, to co zobaczyliśmy (i zobaczymy) w Wojnie łowców nagród. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa kontynuacja wątków zapoczątkowanych w filmie Han Solo.

Ale nie tylko, bowiem na jednej z okładek widzimy postać Rena (zbieżność nazw z Rycerzami Ren nie jest przypadkowa), którego po raz pierwszy (i jak dotąd jedyny) widzieliśmy w mini serii The Rise of Kylo Ren (nota bene też autorstwa Charlesa Soule).

Pierwszy (z pięciu) numer napisanej przez Charlesa Soule i ilustrowanej przez Steve’a Cummingsa zapowiedziany jest na listopad.

Okładki

A oto wspomniane wcześniej okładki, które zobaczyliśmy przy okazji oficjalnej zapowiedzi:

Źródło: link.