Dziś do sprzedaży trafił nowy numer wydawanego przez Egmont Star Wars Komiks, a w nim niesamowita historia wieńcząca serię Darth Vader – Mroczny Lord Sithów.

Twierdza Vader

Napisana przez Charlesa Soule Twierdza Vader jest, według znacznej częsci naszej redakcji, absolutnie najlepszą historią, jaka pojawiła się w nowym kanonie. Jest to też lektura obowiązkowa dla każdego, kto mieni się fanem Gwiezdnych Wojen, bowiem daje poruszajacy i niezwykle emocjonalny wgląd w duszę Dartha Vadera.

Oto oficjalny opis Star Wars Komiks Tom 10:

om dziesiąty ma powiększoną objętość i zawiera długą historię „Twierdza Vader”, wieńczącą cykl „Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”. Prawa ręka Imperatora Palpatine’a – Darth Vader – musi z pomocą inkwizytorów rozprawić się z największym zagrożeniem dla rosnącego w siłę Imperium, czyli ocalałymi z czystki rycerzami Jedi. A gdy zabraknie Jedi do eliminacji, trzeba będzie poszukać innych celów…

Oto szczegóły wydania:

Wydanie: 2020
Seria/cykl: STAR WARS KOMIKS
Scenarzysta: Charles Soule
Ilustrator: Giuseppe Camuncoli
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 27.10.2020

Co dalej ze Star Wars Komiks?

Przy okazji okazało się też, że przyszłość wydawnictwa Star Wars Komiks była bardzo niepewna. Do tego stopnia, że redakcyjne słowo wstępne pisane było niemal niczym pożegnanie.

Na szczęście dziś okazało się, że Tom 10 nie będzie ostatnim. Co więcej, pojawila się zapowiedź „bardzo interesującej przyszłości komiksów Star Wars w wydawnictwie Egmont”. O szczegółach opowie Tomasz Kołodziejczak podczas prezentacji w ramach tegorocznego Cyber MFKiG (14-15 listopada). Nie możemy się już doczekać, by dowiedzieć się więcej o owej bardzo interesującej przyszłości.

A tym czasem raz jeszcze zachęcamy was do zakupu Twierdzy Vader, bo jest to naprawdę genialna historia!

Źródło: link.