Jeszcze niedawno pisaliśmy wam (tu >> i tu >>) o drugiej części trylogii poświęconej eskadrze alfabetycznej – Shadow Fall – a dziś, dzięki portalowi Nerdist, mamy już zapowiedź jej zwieńczenia.

Victory’s Price

Victory’s Price (Cena zwycięstwa), bo taki tytuł nosić będzie powieść Alexandra Freeda, w USA zadebiutuje już 2 marca 2021 roku, a oto jej oficjalny opis.

W wyniku szokującego postępku Yriki Quell oraz jednej z najbardziej zażartych bitew ich życia, niedobitki eskadry alfabetycznej szukają odpowiedzi oraz decydujących rozstrzygnięć w galaktyce, której stare, wojenne rany otworzyć mogą się na nowo.

Soran Keize powrócił, by uczynić Cieniste Skrzydło jeszcze niebezpieczniejszym. Operacja Popiół, czyli protokoły prowadące do unicestwienia całych planet tuż po upadku imperatora, wciąż odciska swe piętno na galaktyce. Cieniste Skrzydło nie jest już ranną zwierzyną umykającą przed noworepublikańskimi myśliwymi. Wraz z ich dowódcą, powróciła jego siła, a jego niszczyciele i eskadry myśliwców czają się w ciemności kosmicznej pustki, by wykonywać ostatnią, niszczycielską wolę poległego Imperatora. Ale także inną, dziwniejszą misję, którą Keize podjął nie dla dobra umierającego Imperium, ale dla jego lojalnych żołnierzy.

Statki eskadry alfabetycznej są w opłakanym stanie, podobnie jak ich morale, ale zawsze mogli liczyć na siebie nawzajem. Teraz, kiedy przyjdzie im zmierzyć się z odrodzoną potęgą sił Sorana Keize, nie mogą być pewni, że zostało im nawet to. Zatem jak schwytać cień? Jak go zabić? A kiedy już zwycięstwo zostanie odniesione, kto zapłaci za nie najwyższą cenę?

Znów zapowiada się bardzo ciekawie, a my mamy jeszcze dla was okładkę powieści, na której widzimy zupełnie odmienionego Wyla Larka.

Na koniec jeszcze z obowiązku napisać musimy, że na razie nie mamy pojęcia, kiedy i czy w ogóle Cena zwycięstwa, jak i poprzednie odsłony trylogii pojawią się w polskiej wersji językowej. Aczkolwiek bardzo na to liczymy, bo książki z pewnością są tego warte.

Źródło: link.