Karuzela serialowych spekulacji kręci się w najlepsze, ale w ostatnich dniach byliśmy świadkami sporego zamieszania i sprzecznych doniesień.

Kontynuacja Rebeliantów aktorska?

Wszystko zaczęło się od kilku doniesień portalu LMR (który w ostatnim czasie bardzo się uaktywnił) na temat tworzonych seriali aktorskich.

Jeden z nich ma jakoby być serialem o Ahsoce, podczas gdy kolejny miałby skupiać się na postaciach Ezry Bridgera i Thrawna. Na Reddicie doniesienia te zostały potraktowane, delikatnie mówiąc, z przymrużeniem oka. Powodem takiego podejścia były pojawiające się już od dłuższego czasu doniesienia na temat animowanej kontynuacji serialu Rebelianci, w którym siłą rzeczy, pojawiłaby się Ahsoka, jak i Ezra oraz Thrawn. Co więcej, prace nad tym serialem miały znajdować się na bardzo zaawansowanym etapie.

Portal LMR postanowił więc zapytać swojego źródła w Lucasfilm o status serialu animowanego. Według niego, serial ten nie może obecnie dojść do skutku, bowiem Ahsoka, Sabine, Ezra i Thrawn są „zarezerwowani” dla wersji aktorskich. A jeśli faktycznie tak jest, to animowana kontynuacja Rebeliantów wydaje się być pozbawiona sensu.

Ale tutaj zaczyna robić się ciekawie…

Kontynuacja Rebeliantów animowana?

Okazuje się bowiem, że inne osoby, znane z dostarczania nam solidnych, często znajdujących potwierdzenie w faktach plotek, w temacie rebelianckiej animacji mają zgoła inne przecieki.

Noah Outlaw z Kessel Run Transmissions na Twitterze stwierdził, że plany odnośnie animowanego sequela Rebeliantów się nie zmieniły i wciąż możemy się go spodziewać.

https://twitter.com/OutlawNoah/status/1295438911230160896

Nieco mniej przekonany jest z kolei Jordan Maison, ale także on słyszał, że animacja raczej się pojawi. Aczkolwiek do samo słyszał on o aktorskim serialu o Ezrze i Thrawnie, ale według jego źródeł seriale te mają istnieć obok siebie, a nie jeden zamiast drugiego.

Można zatem powiedzieć, że na tym etapie wiemy tylko tyle, że wiemy, że nic nie wiemy.

Serialowy cross-over?

A wracając do LMR, to ich źródło miało dla nas jeszcze jedną, niezwykle interesującą informację. Otóż zarówno oba seriale „rebelianckie” (Ahsoka/Sabine oraz Ezra/Thrawn), jak i Mandalorianin, jak i serial, które bohaterem ma być Boba Fett (lub kimś, noszącym jego zbroję), a który też jest ponoć planowany, mają się ze sobą łączyć i opowiedzieć jedną, większą historię.

A co do animacji, źródło LMR wspominało o plotkach dotyczących animacji poświęconej Eskadrze Łotrów (Rogue Squadron), aczkolwiek tutaj nie jest to jeszcze nic pewnego.

A wy jak myślicie, czy zobaczymy aktorskie wersje większości bohaterów znanych z Rebeliantów? A co ważniejsze, czy byście tego chcieli?