Po niezwykle ciekawym i udanym projekcie/grze/serialu (wybór wedle uznania) Vader Immortal, Lucasfilm i ILMxLAB zapowiedzieli kolejny projekt oparty o technologię rzeczywistości wirtualnej.

Tym razem, zamiast do zamku Vadera na Mustafar, udamy się na Batuu.

Tales From Galaxy’s Edge

Jak można domyślić się już po samym tytule, najnowszym projekt przeznaczony dla posiadaczy gogli VR Oculus Quest całymi garściami czerpie z tego, czego doświadczać można w parkach rozrywki Galaxy’s Edge. Opowiadane historie są jednak czymś zupełnie nowym, ale oczywiście kanonicznym.

W grze wcielamy się w technika specjalizującego się w naprawie droidów, który w wyniku ataku piratów rozbija się na Batuu, co jest dopiero początkiem jego/jej przygody. Bardzo ważną informacją jest to, że akcja Tales From Galaxy’s Edge rozgrywa się w czasie pomiędzy Ostatnim Jedi, a Skywalker. Odrodzenie.

Nieco bliżej poznaliśmy też dwie z postaci, które gracze spotkają w grze.

Tara Rashin

Pierwszą z nich jest Tara Rashin, czyli główna antagonista przedstawionej historii, której głosu udziela Debra Wilson. Aktorka nie jest nowicjuszką w odległej galaktyce, bowiem to właśnie ona była głosem Cere Jundy w grze Jedi: Upadły zakon.

Tara jest przywódczynią jednej z komórek Guaviańskiej Bandy Śmierci, którą poznaliśmy w Przebudzeniu Mocy. Reżyser projektu, Jose Perez III, opisuje dialogi nowej bohaterki jako złowrogie oraz wywołujące ciarki na całym ciele. Niebawem będziemy sami mogli się przekonać, czy faktycznie tak jest.

Seezelslak

Postacią znacznie pogodniejszą i pozytywna jest barman kantyny w osadzie Black Spire imieniem Seezelslak. Dla swych klientów ma on nie tylko praktycznie nieskończony repertuar żartów, ale także wiele historii, z których każda zabierze gracza w inny okres galaktycznej historii, gdzie „spotkają” wiele znajomych twarzy. W przedstawiciela rasy Azumel wciela się znany z Saturday Night Live (a także z serialu Ruch oporu, użyczał głos Orce), Bobby Moynihan.

Co ciekawe, amerykański komik faktycznie ma doświadczenie jako barman, co sprawiło, że także w ten sposób mógł przyczynić się do rozwoju swej postaci oraz całego projektu.

Zapowiedź Tales From Galaxy’s Edge

W sieci dostępny jest już też krótki filmik zapowiadający projekt Tales From Galaxy’s Edge.

Gra Tales From Galaxy’s Edge pojawi się jeszcze w tym roku (choć dokładna data nie jest jeszcze znana) i dostępna będzie na gogle Oculus Quest. Nie wykluczone jednak, że podobnie jak Vader Immortal, ona także trafi w późniejszym terminie na inne urządzenia.

Źródło: link.