Vader Immortal: A Star Wars VR Series to gra opracowana przez studia ILMxLAB oraz Ninja Theory i wydana w 2019 roku ekskluzywnie dla gogli wirtualnej rzeczywistości firmy Oculus. Tytuł składa się z trzech epizodów, za scenariusz odpowiada David S. Goyer a historia zawarta w grze jest w pełni kanoniczna. Z okazji trwającego Dnia Gwiezdnych Wojen, ILMxLAB ogłosiło na swojej stronie, że jeszcze w tym roku gra trafi również na platformę PlayStation VR.

Tak brzmi przetłumaczona treść ogłoszenia:

Niech 4 maja będzie z Wami!

Aby uczcić Dzień Gwiezdnych Wojen, ILMxLAB ma zaszczyt ogłosić, że Vader Immortal: A Star Wars VR Series będzie dostępne na platformie PlayStation ® VR latem tego roku.

Wszystkie trzy epizody będą dostępne razem w jednym pakiecie, dostarczając kompletną historię tej trylogii VR.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą współpracą z Sony w celu dostarczenia Vader Immortal na PlayStation VR,” mówi Mark Miller, Kreatywny Producent Wykonawczy w ILMxLAB. 

Vader Immortal, którego pierwszy epizod zadebiutował 21 maja 2019 roku, został dobrze przyjęty zarówno przez media jak i graczy. Fani świetnie bawili się wchodząc w rolę wrażliwego na Moc przemytnika i spędzili wiele godzin ćwicząc swoje umiejętności wymachiwania mieczem świetlnym i odblokowując rękojeści mieczy Dartha Maula, Ahsoki Tano, Luke’a Skywalkera i Kylo Rena.

Cała seria została okrzyknięta najlepszą grą VR/AR podczas rozdania nagród Developers’ Choice Awards w 2020 roku, a Epizod I wygrał w kategorii Doświadczenie VR Roku podczas VR Awards w 2019 roku, otrzymał również nagrodę innowacyjności podczas Producers Guild Awards w 2020 roku oraz został finalistą w kategorii niezwykłych innowacji w mediach interaktywnych podczas rozdania nagród Emmy w 2019 roku.

„Nigdy nie znudzi mi się oglądanie reakcji ludzi na pojawiającego się przed nimi Dartha Vadera i przemawiającego do nich,“ mówi Miller. „Nie możemy się doczekać, aby podzielić się tym doświadczeniem z jeszcze większą widownią.”

Źródło: link.