Dzisiaj mamy czwarty maja, a więc nieoficjalne święto wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Jak najlepiej uczcić takie święto? Oczywiście seansem filmów z uniwersum, ale czy muszą być to duże produkcje kinowe? Nie! Z okazji Star Wars Day wraz z portalem o fan filmach – FanFilmy.pl, przygotowaliśmy dla Was prawdziwą filmową ucztę z fan filmami z uniwersum Gwiezdnych wojen, które powinien zobaczyć każdy fan!

Han Solo: A Smuggler’s Trade

Na początek mamy dla Was produkcję przedstawiającą historię młodego Hana Solo na odległych rubieżach Galaktyki. Solo wyrusza na misję, której celem jest uratowanie najlepszego kumpla – Chewbakki. Oczywiście, nie będzie to łatwa misja, bo wszystko się pod drodze komplikuje. W postać Hana Solo wcielił się amerykański aktor Jamie Costa, którego wielu fanów widziało w roli Hana zamiast Aldena Ehrenreicha. A Wy jak uważacie?

Force of Darkness: Kylo Ren vs. Darth Vader

Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdyby Kylo Ren stanął do pojedynku ze swoim dziadkiem Darthem Vaderem? Dzięki twórczości fanów ze Stanów Zjednoczonych możemy się przekonać o tym, jak wyglądałby ich pojedynek. W tajemniczym lesie na planecie Ilum Kylo Ren staje do walki ze swoim dziadkiem. Kto wygra ten pojedynek?

Rebel Scum

Gwiezdne wojny to nie tylko moc i miecze świetlne, ale też i zwykli żołnierze, którzy stają na pierwszej linii frontu, a o ich śmierci nikt nie myśli. Kolejny film opowie historię pilota Rebelii, który podczas walk na planecie Hoth zostaje zestrzelony. Porzucony przez uciekające siły Rebeliantów, ścigany przez Imperium, stara się przeżyć na tej niesprzyjającej planecie.

Darth Maul: Apprentice

Darth Maul to prawdziwa maszyna do zabijania, która w filmach wykreowanych przez George’a Lucasa nie miała zbyt dużo czasu, aby pokazać pełnię swoich możliwości. Fani, czując niedosyt, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w 2016 roku otrzymaliśmy od niemieckich fanów produkcję Darth Maul: Apprentice, w której Lord Sithów, mówiąc kolokwialnie, nie daje sobie w kaszę dmuchać. W roli Dartha Maula wystąpił świetny niemiecki cosplayer Maul Cosplay.

Troops

Na koniec produkcja, którą powinien znać absolutnie każdy fan Gwiezdnych wojen. Fan Film ma już swoje lata i wzorem oryginalnej trylogii powinien otrzymać swoją edycję specjalną, ale jak na rok 1997 i tak wygląda świetnie. Troops to mashup Gwiezdnych wojen z popularnym za wielką wodą serialem COPS TV, który pokaże nam historię oddziału Sandtrooperów podczas służby na Tatooine.

Więcej fan filmów z Gwiezdnych wojen, które powinien znać absolutnie każdy fan, znajdziecie na portalu FanFilmy.pl!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem FanFilmy.pl!