Dobra wiadomość dla wszystkich fanów! Już jutro w kioskach pojawi się pierwszy zeszyt nowej kolekcji wydawnictwa De Agostini, która pozwoli nam zbudować własnego R2-D2, który wzorowany jest na autentycznym rekwizycie filmowym.

Zbuduj swojego R2-D2 – kilka słów o droidzie

Droid, który powstanie dzięki kolekcji De Agostini będzie o połowę mniejszy od faktycznego R2-D2, jednak będzie posiadał funkcje identyczne z modelem, którego znamy z naszych ukochanych filmów.

Oto kilka gadżetów i funkcji, w które wyposażony będzie gotowy model:

Jednoczęściowa metalowa kopuła

Prawdziwa metalowa kopuła R2-D2 obraca się dokładnie tak, jak oryginał, umożliwiając droidowi odwrócenie się w stronę właściciela, rozejrzenie się po otoczeniu i skierowanie kamery oraz projektora w dowolnym kierunku (bez ruszania korpusem).

Miecz świetlny

Podobnie jak w Powrocie Jedi, R2-D2 skrywa pewien „dodatek” – miecz świetlny Luke’a Skywalkera, który wyskoczy na komendę z pneumatycznej rurki wyrzutowej w głowie droida.

Rozsuwane ramiona

Tak jak w filmach, R2-D2 może połączyć się ze statkiem za pomocą rozsuwanych ramion, które działają również wtedy, gdy R2-D2 jest w autonomicznym trybie SI. Klapy na jego korpusie skrywają ramiona i sondy, które można dowolnie przedłużać.

Projektor

Podobnie jak w filmach Gwiezdne wojny, R2-D2 jest w stanie wyświetlać holograficzne wiadomości za pomocą projektora. Zobacz obrazy Księżniczki Lei i Luke’a Skywalkera na dowolnej płaskiej powierzchni.

Kamera wideo/aparat

Kamera umieszczona w głowie R2-D2 umożliwia droidowi tworzenie migawek i krótkich klipów wideo, które można przechowywać na urządzeniu mobilnym. Możesz ustawić głowę droida tak, by skupił się na dowolnej osobie lub obiekcie w jego polu widzenia. Oprogramowanie R2-D2 posiada zdolność wykrywania ludzkich twarzy!

Źródło zasilania

Wewnątrz korpusu R2-D2 znajduje się akumulatorek w postaci zestawu baterii wielokrotnego ładowania, które zasilają silniki sterujące robotem, jego układy mechaniczne i systemy elektroniczne. W komplecie znajduje się ładowarka do baterii, którą podłącza się do właściwego złącza z zewnątrz robota. Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest przez kontrolkę naładowania. W takiej sytuacji należy doładować akumulatorek. Baterie nie wchodzą w skład kolekcji.

Sterowanie aplikacją

Możesz kontrolować R2-D2 bezpośrednio ze smartfona albo tabletu z systemem android lub iOS. Steruj nim do woli i zobacz, co widzi. Nie zapomnij aktywować wszystkich specjalnych funkcji, w tym wyskakującego miecza świetlnego.

Zbuduj swojego R2-D2 – szczegóły kolekcji

Jeśli spodobało wam się to, co przeczytaliście i zobaczyliście powyżej, to ciekawi pewnie jesteście, ile kosztuje taka przyjemność, kiedy gotowy Artoo będzie mógł stanąć w waszych domach, oraz jakie inne niespodzianki przygotowało wydawnictwo De Agostini.

Jak już wspomnieliśmy, pierwszy numer kolekcji pojawi się już jutro (12.02.2020), a będzie on kosztować jedynie 2,99 zł. Oczywiście kolejne numery będą już znacznie droższe. Numer 2 kosztować będzie 19,99 zł, a każdy kolejny 39,99 zł. W prenumeracie cena ta maleje do 29,99 zł, ale biorąc pod uwagę, że kolekcja Zbuduj swojego R2-D2 przewidziana jest na 100 numerów, to łączna kwota w teorii robi się niemała.

Piszemy „w teorii”, bo w praktyce gotowy model zapowiada się na naprawdę rewelacyjny gadżet, który każdego fana by ucieszył. A i kwota niecałych 120 zł miesięcznie nie wygląda już tak przerażająco, jak niemal 3000 zł całościowo.

Dość powiedzieć, że już kilku naszych redaktorów na prenumeratę się skusiło, a i ja, pisząc te słowa, jestem tego coraz bliższy.

Prenumerata

A skoro już o prenumeracie mowa, to poza niższą ceną zeszytów i gwarancją otrzymania wszystkich numerów, to gwarantuje ona i inne korzyści. Na prenumeratorów czekają bowiem 4 prezenty. Z pierwszą przesyłką otrzymają oni replikę kultowego plakatu Star Wars, wraz z trzecią dotrze do nich segregator na zeszyty, paczka piąta zawierać będzie notatnik Star Wars R2-D2, a w dziesiątej znajdą R2-D2 pendrive o pojemności 8 GB.

Dodatkowe prezenty (czapka R2-D2, kubek R2-D2, T-shirt jasna strona Mocy, T-shirt ciemna strona Mocy oraz figurka R2-D2) otrzymać można zamawiając Ofertę Premium, z którą otrzymuje się także cyfrowe wydania zeszytów. Niestety tutaj cena każdego zeszytu (począwszy od #3) rośnie o 5 zł.

Ale to nie koniec! Jeśli zamówicie kolekcję na stronie http://bit.ly/starwarsPL i wykorzystacie swój indywidualny kod R2D2STARWARS, otrzymacie wyjątkowe prezenty tylko dla prenumeratorów!

A tutaj jeszcze filmik promujący kolekcję:

Dajcie też znać w komentarzach, jak podoba wam się kolekcja Zbuduj swojego R2-D2 i czy planujecie w nią zainwestować.

Źródło: link.