Wczoraj w hali widowiskowej Madison Square Garden w Nowym Jorku podczas 60-tej ceremonii wręczenia nagród Grammy zostały rozdane nagrody Grammy 2018. Statuetka ta nazywana jest muzycznym Oscarem. Największym zwycięzcą tegorocznej ceremonii okazał się Bruno Mars, który zdobył aż 5 statuetek. Jednak nas najbardziej interesuje to, jak mają się nagrody Grammy 2018 do Gwiezdnych Wojen.

Lando Calrissian ze statuetką

Otóż Childish Gambino, czyli Donald Glover, zdobył statuetkę w kategorii Najlepsze wykonanie tradycyjnego R&B. Chodzi oczywiście o piosenkę Redbone. Piosenka pochodzi z trzeciego albumu studyjnego Donalda Glovera pod tytułem Awaken, My Love! 

Co ciekawe, piosenka stała się popularnym internetowym memem. W sieci można znaleźć wiele przeróbek tego hitu, na przykład wersję w której piosenkę śpiewa żaba Kermit.

Oprócz statuetki Donald Glover może pochwalić się aż trzema nominacjami do nagród Grammy 2018. Album Awaken, My Love! był nominowany w kategorii Najlepszy współczesny album oraz Album roku, jednak przegrał on w pojedynku z The Weeknd oraz Bruno Marsem. Piosenka Redbone była nominowana również w kategorii Nagranie roku, jednak przegrała ona z 24K Magic.

Nagrody Grammy 2018. Childish Gambino zdobył statuetkę!

Donald Glover, znany jako Childish Gambino, na 60-tej ceremonii wręczenia nagród Grammy.

Przypomnijmy, że Donald Glover wcielił się w rolę Lando Calrissiana w nadchodzącym filmie Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie.

Pośmiertna nagroda dla Carrie Fisher

Co więcej, Carrie Fisher została pośmiertnie uhonorowana nagrodą Grammy 2018. Audiobook do książki The Princess Diarist, w Polsce znanej jako Pamiętnik Księżniczki, zdobył statuetkę w kategorii Najlepszy album mówiony. Oczywiście narratorem audiobooka jest Carrie Fisher. Książka to przede wszystkim wspomnienia z początków kariery ekranowej Księżniczki Lei. Wydawca promuje książkę między innymi takim opisem:

Fisher z rozbrajającą szczerością pisze o swoim szalonym życiu w Hollywood, olbrzymich pieniądzach i cenie sławy. „Pamiętnik Księżniczki” to ostatnia książka Carrie Fisher i opis jej drogi przez ciemną i jasną stronę mocy.

Pośmiertne zwycięstwo Fisher skomentowali między innymi Billi Lourd oraz Mark Hammil.

 

 

Jak widzicie rozdanie nagród Grammy miało wiele wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami.

A jak Wy oceniacie tegorocznych zwycięzców nagród Grammy?

Więcej o "Lando" i "Lei"

Zarówno o Donaldzie Gloverze, jak i oczywiście o Carrie Fisher pisaliśmy już nie raz:

Źródło: link, link.