No i doczekaliśmy się! Już dziś premierę ma pierwsza część niezwykłego projektu łączącego rzeczywistość wirtualną i Gwiezdne Wojny – Vader Immortal.

Premiera Vader Immortal

Odkąd tylko usłyszeliśmy pierwszą zapowiedź projektu, byliśmy wielce podekscytowani, bowiem uważamy, że jest to coś, co może zrewolucjonizować nowoczesną rozrywkę. I mówimy „coś” z pełnym rozmysłem, bowiem nawet sami twórcy nie są w stanie dokładnie określić, czym jest Vader Immortal. Nie jest to bowiem ani gra, ani serial. Jest to coś pomiędzy, ale także coś więcej.

Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że twórcy określają nas nie „graczami” czy „widzami”, a „uczestnikami” lub też „gośćmi”.

Zresztą jeden z naszych redaktorów, który podczas tegorocznego Star Wars Celebration miał okazję wypróbować Vader Immortal potwierdza, że jest to coś absolutnie niezwykłego, a przeżycia, które zapewnia nieporównywalne z czymkolwiek innym.

Historia

Oczywiście całość historii przedstawionej w Vader Immortal jest kanoniczna, dlatego też bardzo interesuje nas warstwa fabularna projektu.

Dzięki obszernemu artykułowi z Entertainment Weekly wiemy, że akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z Łotra 1, a my wcielimy się w przemytnika, który zostaje schwytany przez Imperium i dostarczony na Mustafar. Okazuje się, że nasz bohater jest wrażliwy na Moc, a Vader planuje wykorzystać to, by rozwikłać starożytną zagadkę planety Mustafar oraz odnaleźć artefakty Sithów, które pozwolą zatrzeć granicę między życiem i śmiercią (cel tych działań z pewnością będzie miał coś wspólnego z Padme).

Na drodze naszego bohater stanie między innymi tubylcza kapłanka, która zrobi wszystko, by tajemnice jej ludu i planety nie trafiły w niepowołane ręce.

To tak w skrócie, ale na dniach postaramy się ze szczegółami przybliżyć historię przedstawioną w Vader Immortal. Mamy tylko nadzieję, że nie będzie ona powielać tego (albo co gorsza, negować), co dostaliśmy w genialnej historii wieńczącej komiksową serię Darth Vader, bo tematyka wydaje się bardzo zbliżona.

VADER IMMORTAL

Stworzona przez Lucasfilm i ILMxLAB wirtualna wycieczka na Mustafar pod nazwą Vader Immortal składać będzie się z trzech epizodów. Za scenariusz odpowiedzialny jest David S. Goyer, który pracował już nad innym tytułem VR – Secrets of the Empire.

Wirtualny serial/gra dostępny jest dzięki goglom Oculus Quest. Jeśli wierzyć zapowiedziom, będzie to najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu, a co ważniejsze, gogle będą w pełni samodzielne.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jeśli interesuje was tematyka Vader Immortal, z pewnością zainteresują was także te artykuły:

Źródło: link, link.