Przywykliśmy już, że Gwiezdne Wojny i studio za nie odpowiedzialne – Lucasfilm, raz po raz rewolucjonizują już nie tylko kino, ale całą branżę rozrywkową. Wszystko wskazuje na to, że stoimy u progu kolejnej tego typu rewolucji, parę dni temu pojawiła się bowiem zapowiedź niezwykle intrygującego projektu pod tytułem Vader Immortal.

Vader Immortal

Zresztą zobaczcie sami:

A czym właściwie jest Vader Nieśmiertelnył? Nazywany jest on serialem w rzeczywistości wirtualnej (VR series), jednak twierdzenie, że jest to gra też nie wydaje się dalekie od prawdy, gdyż Vader Immortal ma być rozrywką bardzo immersyjną. Widz/gracz będzie centralną i integralną postacią historii, która zabierze go na Mustafar, do zamku Vadera, który po raz pierwszy zobaczyliśmy w Łotrze 1, a którego historię poznajemy właśnie dzięki komiksowej serii Darth Vader.

Na ten moment na temat fabuły nie wiemy praktycznie nic więcej, aczkolwiek wagi całemu projektowi dodaje fakt, że Vader Immortal będzie kanoniczny!

Szczegóły techniczne i nie tylko

Stworzona przez Lucasfilm i ILMxLAB wirtualna wycieczka na Mustafar pod nazwą Vader Immortal zadebiutuje w 2019 roku i składać będzie się z trzech epizodów. Za scenariusz odpowiedzialny jest David S. Goyer, który pracował już nad innym tytułem VR – Secrets of the Empire.

Wirtualny serial/gra dostępny będzie dzięki goglom Oculus Quest. Jeśli wierzyć zapowiedziom, będzie to najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu, a co ważniejsze, gogle będą w pełni samodzielne. Do sprzedaży trafić mają wiosną przyszłego roku, a ich cena wynosić ma 399$.

 

Myślicie, że technologia VR jest skazana na sukces i jest przyszłością branży rozrywkowej? A co ważniejsze, jakie inne miejsce poza zamkiem Vadera, chcielibyście dzięki niej odwiedzić?

Źródło: link.