Podobnie jak w przypadku Epizodów VII oraz VIII, także Skywalker. Odrodzenie poprzedzać będzie sporo książek, albumów i komiksów zebranych pod wspólnym szyldem Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker. Parę dni temu oficjalna storna starwars.com ogłosiła, co dokładnie wejdzie w skład tego cyklu.

Oczywiście najbardziej interesujące są jak zwykle publikacje kanoniczne, które zdradzać mogą fakty niezbędne, do pełniejszego zrozumienia fabuły nadchodzącego filmu. Oto zatem, co będziemy mogli przeczytać przez grudniową premierą Epizodu IX.

Resistance Reborn

Tytuł: Resistance Reborn

Autor: Rebecca Roanhorse

Medium: Książka

Docelowy odbiorca: Dorośli (Adult)

Opis: Poe Dameron, Generał Leia Organa, Rey i Finn muszą zrobić co w ich mocy, by odbudować Ruch oporu po katastrofalnej klęsce doznanej z rąk Najwyższego porządku.

Data premiery: 12.11.2019

Force Collector

Tytuł: Force Collector

Autor: Kevin Shinick

Medium: Książka

Docelowy odbiorca: Nastolatkowie (Young Adult)

Opis: W tej rozgrywającej się przez wydarzeniami Przebudzenia Mocy powieści, niestrudzony nastolatek wyrusza by odkryć, jaki jest związek pomiędzy jego tajemniczymi zdolnościami, a osławionymi Jedi; a także by przekonać się, co Moc ma dla niego w zanadrzu.

Data premiery: 19.11.2019

Star Wars: Allegiance

Tytuł: Star Wars: Alliance

Autor: Ethan Sacks

Rysownik: Luke Ross

Medium: Komiks

Opis: Od czasu zniszczenia bazy Starkiller generał Leia Organa i ocalała garstka bojowników Ruchu oporu są w odwrocie i każdego dnia walczą o przetrwanie. Nic więc dziwnego, że nie myślą nawet o kontrataku przeciwko przytłaczającym siłom Najwyższego porządku. Mając coraz mniej możliwości, Leia postanawia zwrócić się do swoich dawnych sprzymierzeńców, Kalamarian, których flota stanowiła kiedyś trzon Sojuszu rebeliantów.

Data premiery: 9.10.2019 (#1), 16.10.2019 (#2), 23.10.2019 (#3), 30.10.2019 (#4)

Spark of the Resistance

Tytuł: Spark of the Resistance

Autor: Justina Ireland

Ilustrator: Phil Noto

Medium: Książka

Docelowy odbiorca: Dzieci (Middle Grade)

Opis: Bohaterowie Ruchu oporu Rey, Poe i Rose odpowiadają na wezwanie pomocy z planety Minfar. Wspólnie stawią czoła batalionowi Najwyższego porządku, przerażającym latającym stworom oraz broni, która może odmienić losy wojny.

Data premiery: 4.10.2019

Star Wars Adventures

Tytuł: Star Wars Adventures

Autor: John Barber, Michael Moreci

Rysownik: Derek Charm, Tony Fleecs

Medium: Komiks dla dzieci

Opis: Potężni Wookiee z Kashyyyku muszą bronić swego domu przed armią Najwyższego porządku. Dodatkowo, R2-D2, C-3PO i BB-8 łączą siły i ruszają ze ściśle tajną misją dla Ruchu oporu.

Data premiery: Październik 2019 (#27), listopad 2019 (#28), grudzień 2019 (#29)

 

Oczywiście zapowiedziano też mnóstwo najróżniejszych publikacji dla dzieci w każdym niemal wieku, a także kilka zapowiadających się świetnie albumów.

Oczywiście jak zawsze najwspanialej zapowiada się kolejna odsłona cyklu The Art of Star Wars poświęcona filmowi The Rise of Skywalker, aczkolwiek także nowa encyklopedia, czy przewodnik obrazkowy także zapowiadają się bardzo ciekawie.

A wy na którą z nowości wydawniczych czekacie z największym zainteresowaniem?

Źródło: link.