Już wcześniej słyszeliśmy pogłoski o tym, że po The Rise of Skywalker Disney i Lucasfilm dadzą fanom odpocząć od kinowych filmów. Teraz wszystko stało się jasne, a my poznaliśmy przybliżone daty kolejnych kinowych premier.

Nowe filmy Star Wars

W dniu wczorajszym studio Disney ujawniło daty premier swych filmów (w tym oczywiście nowe filmy spod znaku Star Wars, a także kolejne odsłony Avatara) na kilka najbliższych lat. Dzięki temu wiemy już, że na kolejne Gwiezdne Wojny przyjdzie nam poczekać aż do grudnia 2022 roku! Następne dwa filmy pojawiać będą co dwa lata (czyli w grudniu 2024 oraz 2026) a przeplatane będą sequelami Avatara (pierwszy w 2021 roku).

Tym samym potwierdziło się to, co też już słyszeliśmy, a mianowicie, że w kwestii Star Wars w najbliższych latach główny nacisk zostanie położony na produkcje telewizyjne.

Brzmi to może wszystko rozsądnie i powinno pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie nowymi filmami, aczkolwiek kiedy pomyślę sobie, że kiedy już Skywalker się odrodzi, czeka nas 3-letnia posucha, to wszystkie racjonalne argumenty lecą do kosza. Tym bardziej, że już nawet obecny 1,5-roczny kinowy odwyk dłuży mi się niemiłosiernie.

A Wy uważacie, że to dobra decyzja, czy jednak nowe, kinowe Gwiezdne Wojny wolelibyście zobaczyć wcześniej?

PS. Z dziennikarskiego obowiązku dodamy jeszcze, że poza przybliżonymi datami premier nie uzyskaliśmy oczywiście żadnych innych informacji na temat nadchodzących filmów. Nie wiemy zatem, czy filmy o których mowa, złożą się na trylogię Riana Johnsona, czy też odpowiadać będzie za nie duet Benioff/Weiss, a może będzie to zupełnie co innego.

Źródło: link.