Zupełnie niespodziewanie pojawiła się niezwykła zapowiedź kolejnego kanonicznego źródła. Niezwykła, bowiem będzie to pierwsze w kanonie słuchowisko dostępne tylko (na razie) w formie audiobooka.

Dooku: Jedi Lost

Star Wars Dooku: Jedi Lost, bo taki tytuł nosić będzie słuchowisko, rozgrywać się będzie w czasach Wojen klonów i opowiadać będzie historię Asajj Ventress. Uczennica hrabiego Dooku będzie w niej próbowała poznać wszystkie sekrety swego mistrza.

Osobiście nie jestem przekonany do takiego czasu akcji, ale że Asajj bardzo lubię, to z ciekawością sięgnę po tę pozycję. Może się też okazać, że fabuła słuchowiska będzie wiązać się z nowym sezonem Wojen klonów. Wtedy osadzenie akcji w tym okresie byłoby w pełni zrozumiałe i usprawiedliwione.

Opis słuchowiska

Otrzymaliśmy też oficjalny opis słuchowiska:

Darth Tyranus. Hrabia Serenno. Przywódca Separatystów. Czerwony miecz dobyty w mroku. Ale kim był przed tym wszystkim, zanim stał się prawą ręką Sitha? Gdy Dooku przyjmuje nową uczennicę, na światło dzienne zaczynają wychodzić sekrety Lorda Sithów.

Od momentu narodzin wewnątrz murów rodzinnej posiadłości, życie Dooku zawsze było dostatnie. Ale Jedi szybko zdali sobie sprawę z jego wrażliwości na Moc zabierając go z domu, by szkolił się pod okiem legendarnego Mistrza Yody. Wraz z rosnącą potęgą, rośnie również jego pozycja w hierarchii zakonu. W tym czasie zaprzyjaźnia się on również z innym jedi Sifo-Dyasem oraz przyjmuje pod swe skrzydła padawana, obiecującego Qui-Gona Jinna. Cały czas próbuje także zapomnieć o swoim dawnym życiu. Być może dlatego udziela mu się fascynacja mistrzyni Lene Kostany i dołącza do misji, którą powierzył jej zakon – odnajdywać i studiować starożytne artefakty Sithów, by jak najlepiej przygotować się na ewentualny powrót najgroźniejszych przeciwników, z jakimi mierzył się zakon Jedi.

Musząc wybierać miedzy światem Jedi, odpowiedzialnością za swój utracony przed laty dom, a kuszącą potęgą artefaktów, czy Dooku pozostanie wierny światłu, nawet wobec gromadzacemu się mrokowi?

Szczegóły wydania

Słuchowisko Star Wars Dooku: Jedi Lost będzie mieć swoją premierę już 30 kwietnia, a już niebawem ruszy jego przedsprzedaż. Narratorem audiobooka będzie Marc Thompson, a udział w nagraniu wzięło też wielu innych aktorów.

Oczywiście nie wiemy, czy i w ogóle, audiobook dostępny będzie w polskiej wersji językowej, ale jak tylko czegoś się dowiemy, z pewnością będziemy dawać wam znać. Nie jest też powiedziane, że z czasem Dooku: Jedi Lost nie pojawi się w wersji papierowej, czego z pewnością wielu fanów by sobie życzyło.

Źródło: link.