W sieci pojawił się oficjalny opis nowej książki Timothy’ego Zahn, która stanowić będzie początek nowej trylogii poświęconej najsłynniejszemu z Chissów.

Opis książki Thrawn Ascendancy – Chaos Rising

Oto on:

Najnowsza książka autorstwa Timothy’ego Zahna, stanowiąca początek nowej, epickiej trylogii, przedstawi nam początki Thrawna w Dynastii Chissów. Poza granicami znanej galaktyki leżą Nieznane Regiony – chaotyczne, niezbadane i niemal niemożliwe do przebycia, gdzie jest tyleż tajemnic, co niebezpieczeństw. A w samym środku tego wirującego chaosu znajduje się Dynastia, dom enigmatycznych Chissów i Dziewięciu Władających Rodów, które stoją na ich czele.

Pokój i stabilność Dynastii zostają zmącone po ataku na stolicę Chissów, ataku, który nie pozostawił żadnych śladów napastników. Zaskoczona Dynastia oddelegowuje jednego ze swoich najbardziej obiecujących, młodych oficerów, by odkrył tajemniczych wrogów. Oficer ten nie pochodzi z zacnego rodu, jednak został adoptowany przez potężną rodzinę Mitth i nadano mu imię Thrawn.

Dzięki wsparciu Floty Ekspansywnej oraz z pomocą admirał Ar’alani, elementy układanki zaczynają trafiać na swoje miejsca. Jednak gdy Thrawn zagłębia się coraz dalej w obszar, który jego ludzie nazywają Chaosem, zdaje on sobie sprawę, że misja którą mu powierzono nie jest tym, czym się z początku wydawała. A problemy Dynastii dopiero się zaczynają.

Przypomnijmy, że premiera nowej powieści zapowiedziana jest na 6 października.

Więcej o Thrawn Ascendancy – Chaos Rising

A tutaj inne informacje o nadchodzącej książce:

Źródło: link.