Większość fanów wciąż żyje wspaniałą nowiną, którą jest powrót Wojen Klonów, jednak nie można zapomnieć, że nawet wcześniej pojawi się nowy serial – Star Wars: Resistance.

Nie tak dawno zobaczyliśmy pierwsze grafiki promujący nowe dzieło Dave’a Filoniego, a dziś, dzięki portalowi Jedi-Bibliothek, poznaliśmy krótki opis pierwszego odcinka serii.

Opis pierwszego odcinka Star Wars Resistance

Odcinek będzie nosił tytuł Rekrut (The Recriut). A oto jego opis:

Jako że wciąż niewiele wiadomo o organizacji zwanej Najwyższym Porządkiem (akcja serialu rozgrywać się będzie przed wydarzeniami znanymi z Przebudzenia Mocy – przyp. red.), najlepszy pilot Ruchu Oporu, Poe Dameron, zleca młodemu rekrutowi Kazudzie „Kazowi” Xiono jej szpiegowanie.

W celu wykonania swojej misji, Kaz udaje się na stację kosmiczną Colossus. Ale nie jest to zwykła stacja. Poza standardową obsługą licznych przewijających się przez nią statków, odbywają się tam też niebezpieczne wyścigi. I to właśnie jeden z nich wciągnąć daje się Kaz, po tym, jak przechwala się swymi umiejętnościami pilotażu.

Przyznam szczerze, że opis ten nie wygląda nader zachęcającą, choć wciąż mam cichą nadzieję, że nowy serial uniknie tak słabego startu, jaki mieli Rebelianci. Ale nawet jeśli nie, będzie można mu to wybaczyć, jeśli ostatecznie rozkręci i wyewoluuje tak, jak serial o załodze Ducha.

STAR WARS RESISTANCE

Serial zadebiutuje już tej jesieni na Disney Channel (w USA), a niedługo później na Disney XD (reszta świata). Warto też przypomnieć, że poza stałą obsadą, w serialu pojawi się także Gwendoline Christie, jako kapitan Phasma oraz Oscar Isaac, jako Poe Dameron.

WIĘCEJ O STAR WARS RESISTANCE

Oto inne informacje o nadchodzącym serialu:

Źródło: link.