Nowy, animowany serial Star Wars: Resistance zadebiutuje już za niecały miesiąc, a my w końcu zaczynamy dostawać coraz więcej materiałów promocyjnych.

Poprzedni filmik przybliżył nam postać głównego bohatera – Kazudę Xiono – oraz jego drużynę. Tym razem, dzięki kolejnemu materiałowi, który pojawił się na oficjalnej stronie starwars.com, lepiej poznajemy drugi plan serialu.

Asy Star Wars Resistance

Wspomniane asy, to piątka pilotów zatrudnionych w celu ochrony stacji Colossus, a kiedy nie ma takiej konieczności, ścigają się i testują swoje umiejętności dla zabawy i zabicia czasu.

Oto materiał, w którym twórcy przybliżają nam piątkę pilotów:

Dzięki temu, a także dzięki nowym wpisom w oficjalnej bazie danych, dowiadujemy się znacznie więcej o tych jakże barwnych, dosłownie i w przenośni, postaciach.

Torra Doza

Najmłodsza z asów, Torra łączy zapalczywość godną Poe Damerona, z młodzieńczą energią. Uwielbia współzawodnictwo, jednak fakt, że jest córką nadzorcy stacji, kapitana Imanuela Dozy, sprawia, że dorastała nieco pod kloszem. Dlatego też przyjaźń z Kazem może być dokładnie tym, czego potrzebuje.

Torra lata Niebieskim Asem, zbudowanym według jej specyfikacji ścigaczem, na który nie szczędzono kredytów. Niezwykłą szybkość zawdzięcza aerodynamicznym kształtom, ale walory estetyczne też nie były bez znaczenia. W tym aspekcie pojazd świetnie odzwierciedla swą właścicielkę.

Hype Fazon

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy pilot bazy Colossus. Sam z pewnością się za takowego uważa. Wybujałe ego oraz pragnienie bycia w centrum uwagi nie zmieniają faktu, że pilotem jest naprawdę świetnym. Bo więcej, mimo ewidentnego egocentryzmu, zależy mu także na pozostałych członkach zespołu.

Zielony As jest doskonałym odzwierciedleniem napuszonej natury swego pilota. Napakowany po brzegi nie tylko najnowszym sprzętem, ale także reklamami bardzo prestiżowych sponsorów. By zwiększyć jego zwinność, skrzydła Zielonego Asa ustawione mogą zmieniać kąt nachylenia.

Freya Fenris

Wyniosła, zimna i wyrachowana.  Jednak pomimo tych cech, a może właśnie dzięki nim, Freya jest najbardziej stabilną emocjonalnie i godną zaufania z asów. Zresztą umiejętności też jej odmówić nie można, bo jej chłodna precyzja sprawia, że jej przeciwnikom w powietrzu szybko robi się gorąco.

Statek, którym lata Freya Fenris, Czerwony As, jest, podobnie jak ona sama, wcieleniem spokoju i efektywności. Jej konstrukcji udaje się świetnie zachować równowagę pomiędzy szybkością, dynamiką i siłą ognia.

Griff Halloran

Jest to zdecydowanie najstarszy z asów, niezbyt przyjacielski, żeby nie powiedzieć zgorzkniały. Oficjalna baza danych twierdzi, że nie jest do końca pewne, czy Griff jest weteranem imperialnej marynarki, czy po prostu lata „pod banderą” Imperium, by zastraszyć swoich przeciwników, aczkolwiek aktor wcielający się w tę postać, wprost powiedział, że Griff Halloran był pilotem myśliwca TIE.

Ma to odzwierciedlenie w jego ścigaczu, który zbudowany został na bazie myśliwca TIE właśnie. Widać tutaj pewne podobieństwo do znanego z Łotra 1 myśliwca TIE Striker, aczkolwiek przyglądając się bliżej, widać, że to jedynie pierwsze wrażenie, a Czarny As, to maszyna absolutnie unikalna.

Bo Keevil

Kel doriański pilot i ostatni z Asów. Ze swoją małomównością zdaje się być całkowitym przeciwieństwem Hype’a Fazona, woli jednak, by jego zaprzeczające niemal prawom fizymi manewry mówiły za niego. Tym niemniej, ma on tendencje do przesadzania i podejmowania się manewrów aż nazbyt trudnych, przez co najczęściej się rozbija. Jest on też najbardziej tajemniczym wśród Asów… Ale tak sobie myślę, że inny przedstawiciel rasy Kel Dor, mistrz Plo Koon, był jednym z najlepszych pilotów swoich czasów… Przypadek?

Żółty As to chyba najbardziej oryginalna i niezwykła konstrukcja obecna na stacji Colossus. Z myślą o maksymalizacji zwinności i zwrotności, każde z jego skrzydeł ustawić można niemal pod każdym kątem i każdym kierunku. Sprawia to, że Żółty As jest statkiem niezwykle trudnym w pilotażu.

 

Powiem szczerze, że z każdym kolejnym materiałem i każdą nową informacją, co do Star Wars: Resistance mam coraz lepsze przeczucia. Grupa barwnych postaci (nawet jeśli dość sztampowych), każda z  nich ze swym unikalnym pojazdem (i astromechem, o których też pewnie się wkrótce dowiemy więcej) przypomina mi kreskówki z lat ’80, na których się wychowałem (Centurions, M.A.S.K., Speed Racer, Starcom: kosmiczne siły zbrojne Stanów Zjednoczonych), a które bardzo, ale to bardzo lubiłem.

Dlatego też na tym etapie, po Star Wars: Resistance oczekuję znacznie więcej, niż oczekiwałem po Rebeliantach oglądając ich zapowiedzi. Mam nadzieję, że tak, jak przygody Ducha okazały się ostatecznie serialem momentami bardzo dobrym, tak perypetie Asów z Colossusa także z sezonu na sezon będą coraz lepsze, nawet pomimo tego, że skierowane są teoretycznie do nieco młodszych widzów.

A jakie są wasze oczekiwanie, nadzieje, czy obawy?

STAR WARS RESISTANCE

Na koniec przypomnijmy, że dziejący się 6 miesięcy przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy, Star Wars: Resistance opowiada historię Kazuda Xiono, młodego pilota zrekrutowanego przez Ruch Oporu i przydzielonego do super tajnej misji szpiegowania rosnącego w siłę Najwyższego Porządku. Serial zadebiutuje 7 października na Disney Channel (w USA), a niedługo później na Disney XD (reszta świata). Poza stałą obsadą w serialu pojawią się także gwiazdy z filmów, Gwendoline Christie oraz Oscar Isaac.

WIĘCEJ O STAR WARS RESISTANCE

Oto inne informacje o nadchodzącym serialu:

Źródło: link.