Są tutaj jacyś kolekcjonerzy? Nie lada gratka pojawiła się w ofercie sieci sklepów Walmart, gdzie od teraz znajdziemy ekskluzywne zestawy Funko Star Wars z serii „Movie Moments”. Uchwycono w nich klimatyczne momenty z Nowej Nadziei, a na które składają się dwie figurki POP oraz wyjątkowa podstawka będąca sceną. Muszę przyznać, że podoba mi się kierunek, w jakim zmierza ze swoją ofertą Funko, nie tylko dalej poszerzając listę produktów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale właśnie o rzeczy jak wspomniana powyżej seria. Spójrzcie sami na nowe zestawy poniżej!

Star Wars Movie Moments

Pierwszy zestaw z serii „Movie Moments” przedstawia kultową scenę ze zgniatarki śmieci, gdzie Luke walczy z tajemniczym potworem, a Leia stara się powstrzymać ściany przed zgnieceniem naszych bohaterów. Całość wygląda niesamowicie i pełna jest szczegółów takich jak wystająca ponad wodę głowa potwora czy dryfujących śmieci, wśród których brodzi młody padawan Jedi.

Kolejny zestaw ukazuje scenę, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło, czyli szalonej ucieczki droidów z pokładu atakowanego okrętu rebeliantów. Ładnie wykonana podstawka przestawia kapsułę ratunkową wbitą w piaskową wydmę Tatooine. Figurki R2 i C-3PO wyglądają niesamowicie, gdzie złocisty robot wskazuje swojemu mniejszemu towarzyszowi potencjalną drogę ucieczki z zabójczej pustyni.

Jedna z najbardziej ulubionych scen z Nowej Nadziei, czyli pogaduszka Hana z Greedo w kantynie Mos Eisley w wersji od Funko wygląda tak świetnie, że już zaczynam jej szukać po internetowych portalach aukcyjnych. Może z niej dowiemy się wreszcie ostatecznie, który z nich strzelił pierwszy.

W ostatnim z nowych zestawów otrzymujemy scenkę pojedynku pomiędzy Benem Kenobi i Darthem Vaderem na pokładzie pierwszej Gwiazdy Śmierci. Poza w jakiej uchwycono figurki, bardzo dobrze oddaje klimat tej krótkiej, ale jakże ważnej dla całej historii walki. Podstawka to jedynie prosta podłoga jednego korytarza, ale czy czegoś więcej tu potrzeba?

Pościg na Endorze

Poza tymi czterema ekskluzywnymi zestawami do sprzedaży już ogólnie dostępnej trafiły dwa zestawy Funko z figurką i pojazdem. Na obu mamy imperialny skuter rakietowy kierowany przez Luke’a bądź Leie. Zestawy na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie, ale figurki bohaterów ubrane są w inne kombinezony mające zapewnić im kamuflaż na lesistym księżycu Sanctuary.

Wszystkie zestawy trafią do sklepów w ciągu listopada 2017 roku na terenie USA, a w Europie niebawem dostaniemy potwierdzenie o konkretnej dacie premiery. Ktoś planuje już zakupy? Nasz zaprzyjaźniony sklep Pop Vinyl sprzedający figurki z serii Star Wars  czeka na wasze zgłoszenia, zarówno na ekskluzywne zestawy, jak i na te na skuterach z Endora. W przypadku serii „Star Wars Movie Moments” należy kontaktować się bezpośrednio z właścicielami, którzy na pewno postarają się sprowadzić wybrane produkty do Polski.

Funko POP – Figurka Leia na skuterze
Funko POP – Figurka Luke na skuterze

Źródło: link.