Do sprzedaży trafiło właśnie drugie, tegoroczne wydanie specjalne magazynu T3 i nie było by w tym dla nas nic nadzwyczaj interesującego, gdyby nie fakt, że wydanie to poświęcone jest w całości Gwiezdnym Wojnom i sztuce nimi inspirowaną.

Opis

Wydawca tak pisze o wydaniu specjalnym zatytułowanym Sztuka z Odległej Galaktyki:

Na 180 stronach zebraliśmy najpiękniejsze prace związane z tą legendarną pozycją – tak osób, które były bezpośrednio związane z tworzeniem kolejnych części filmu, jak i inspirujących się nim. Tak zaangażowanych w produkcję komiksów opartych na tej historii, jak i gier i całej reszty uniwersum, które już dekady temu przerosło wyobrażenie twórcy i które nadal się rozrasta na naszych oczach. Jesteśmy zresztą pewni, że będzie tak przez kolejne pokolenia. W naszej publikacji nie będziemy o tym przekonywać, a jedynie przypominać i pokazywać obrazy, które po raz pierwszy z tak bogatymi opisami zostały zebrane w jedną całość.

Oczywiście wybór najpiękniejszych prac jest subiektywny i nie każdy zgadzać się z nim musi, ale ja sam, jako ogromny miłośnik i fascynat sztuki inspirowanej Gwiezdną Sagą z pewnością chętnie sięgnę po tę pozycję, choćby po to, czy przekonać się, czy znaleźli się tam jacyś twórcy, którzy nie gościli jeszcze w naszych galeriach.

Cena

Gwiezdne Wojny. Sztuka z Odległej Galaktyki dostępna jest w cenie 29,00 zł za wydanie papierowe oraz 19,50 zł za wydanie elektroniczne. Warto dodać, że wysyłka jest bezpłatna.

Źródło: odnośnik.