Czy po obejrzeniu trailera nowego DLC mieliście wrażenie, że Gwiazda Śmierci będzie super dodatkiem?
Też tak myślałem…

Niestety jest to jak dotąd najsłabsze DLC do tej gry, lecz zacznijmy od początku…

Nowy dodatek oferuje bardzo mało. Dwie mapy do Potyczki, jedną nową mapę do Eskadry oraz nowy tryb, czyli Stację Bojową. Dwóch nowych bohaterów Bosska oraz Chewbaccę. Dwie nowe bronie oraz dwie nowe Gwiezdne Karty. Do tego spora ilość nowych ubrań dla Rebeliantów oraz Szturmowców.

Wielki minus Gwiazdy Śmierci to mała ilość trybów. Dostajemy zaledwie 3 tryby. Aż prosi się dodać Ładunek, Łowy na bohatera czy Bohaterowie vs złoczyńcy. Liczę na to, że w przyszłości dostaniemy je.

STAR WARS™ Battlefront™_20160930163227

Potyczka na Gwieździe Śmierci jest super. Lokacja ta bardzo się różni od wcześniejszych. Jest mniejsza i bardziej klaustrofobiczna. Często ginie się tu za sprawą różnego rodzaju granatów. Po śmierci powrót do centrum walki zajmuje tylko kilka sekund. Detale, które możemy znaleźć robią wrażenie. Pomieszczenie z hełmami oraz zbroją szturmowców, magazyn droidów, lądowiska, sektor z działami to wszystko wygląda świetnie.

Pojedynek myśliwców nad powierzchnią Gwiazdy również zadowala. Walkę urozmaicają nowe statki bohaterów, czyli X-wing „Czerwony Pięć” Luke’a Skywalkera oraz TIE Advanced Dartha Vadera. Dodatkowo pojawiły się B-Wingi, Y-Wingi, TIE Defendery oraz TIE Bombery, niestety działają one na zasadzie komputerowego partnera. Gdy znajdziemy żeton z danym pojazdem ten pojawia się tuż za nami i pomaga nam w niszczeniu myśliwców przeciwnika, dzięki temu zyskujemy dużo więcej punktów. Pojazd znika, kiedy giniemy. Cieszę się, że Battlefront dodał Defendery do Kanonu. Jednak szkoda, że nie można nimi posterować. Być może będzie to dostępne w przyszłości.

STAR WARS™ Battlefront™_20160921160627

Stacja Bojowa to nowy tryb. Jest to 3-etapowa rozgrywka. Grając jako Rebelia najpierw niszczymy krążownik Imperium, następnie ewakuujemy R2-D2 z Gwiazdy Śmierci, na koniec ją niszczymy. Jako Imperium staramy się przeszkodzić wrogowi. Tryb ten ma duży minus, ponieważ jeśli jako Rebelia nie damy rady w którymś momencie pokonać przeciwnika musimy zaczynać od początku. Nie raz jako Imperium ułatwiałem zniszczenie krążownika, żeby zagrać później na stacji. Jest to duży błąd twórców, bo niejako zmuszają graczy do częstego latania myśliwcami. Wolałbym możliwość zagrania tylko w środkową lub ostatnią część tego trybu. Twórcy na portalach społecznościowych biją się w pierś i obiecują poprawienie tego w przyszłości. Trzymam kciuki.

STAR WARS™ Battlefront™_20160921150318

Nowi bohaterowie to coś na co czekałem najbardziej. Byłem bardzo zdziwiony, że Chewie został dodany dopiero w tym DLC. Ale po zobaczeniu futra Wookiego wszystko zrozumiałem. Po prostu ten bohater jest bardzo trudny do przedstawienia w grze. Chewbacca wygląda w Battlefroncie katastrofalnie, sztucznie i plastikowo. Wielka szkoda, ponieważ jego umiejętności, broń oraz ataki są świetnie. Natomiast Bossk wygląda dobrze, a jego umiejętności są wspaniałe! Termowizja to coś naprawdę nowego i dzięki temu gra tym łowcą nagród wygląda bardzo ciekawie. Martwi mnie niestety, że ostatnio złoczyńcy to tylko łowcy nagród, przecież Imperium ma tyle świetnych generałów czy innych dowódców. Zmieni to się dopiero przy ostatnim dodatku czyli Scarif.

STAR WARS™ Battlefront™_20160921150829

Nowe bronie i Gwiezdne Karty są bardzo interesujące.

Ciężki blaster samopowtarzalny TL-50 to jeden z najlepszych blasterów w grze. Dodatkowy tryb ognia wymiata!

rendition1-img

Pistolet K-16 Bryar to również dobry blaster, który zadaje duże obrażenia.

rendition1-img-1

Cieszą mnie nowe karty, ponieważ widać, że twórcy chociaż trochę inspirowali się Battlefrontem II. Droid medyczny i mina działają na bardzo podobnej zasadzie co kiedyś.

Podsumowując Gwiazda Śmierci, to najsłabsze DLC, które dostarcza jednak super bronie i skiny. Niestety rozgrywka i lokacje nudzą po kilku rundach. Liczę na to, że aktualizacje naprawią wiele błędów tego dodatku. Mam nadzieję, że dostaniemy również inne tryby na nowe mapy. Po trailerze liczyłem na dużo więcej!

STAR WARS™ Battlefront™_20160930210821