Potwierdziło się to, co wcześniej zdradził już Mark Hamill — zwiastun Ostatniego Jedi zadebiutuje 9 października 2017 roku. Premiera równie wyczekiwana co samego filmu nastąpi wieczorem czasu amerykańskiego podczas meczu futbolowego. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku poprzedniej części sagi, Przebudzenia Mocy. Ze względu na inne strefy czasowe w Polsce premiera nastąpi technicznie dzień później o 4:00 w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jak informuje Lucasfilm, wraz z premierą zwiastuna na całym świecie rozpocznie się przedsprzedaż biletów na grudniową premierę Ostatniego Jedi. W naszym kraju również będziemy mogli je zakupić w tym samym czasie co reszta — potwierdza to Disney Polska. Cinema City, IMAX i Multikino już zapowiedziały, że ruszają ze sprzedażą o 7 rano 10 października. Na razie brak szczegółów na ten temat ze strony sieci Helios. Gotowi na zajmowanie najlepszych miejsc na pierwsze seanse?

Zajawka #1

Na krótkiej zajawce widzimy Rey podczas treningu z mieczem świetlnym, gdzie poza znaną już wcześniej klimatyczną sceną z panoramą Ahch-To widzimy nowe ujęcia szkolącej się adeptki Jedi. Czyżby cały zwiastun miał koncentrować się na perspektywie Rey?

Zajawka #2

https://www.youtube.com/watch?v=9N34SsvfdDM

Nieoczekiwanie pojawił się drugi krótki spot zapowiadający pełny zwiastun. Tym razem mamy perspektywę jasnej i ciemnej strony Mocy, którą ukazuje Rey kumulującą w sobie Moc oraz Kylo Rena chwytającego po miecz świetlny. Wiemy również, że Luke przyjął podarunek od Rey.

Zajawka #3

No i mamy trzecią zajawkę, tym razem jest to tylko zbliżenie na odpalony miecz Kylo Rena.

Film Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi zagości na ekranach polskich kin już 14 grudnia 2017 roku (światowa premiera to 15 grudnia). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Rian Johnson, a w obsadzie znaleźli się Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern oraz Benicio Del Toro.

Zapowiedź sprzedaży biletów

Źródło: link.