Do premiery nowego dodatku Imperium w stanie wojny pozostały już tylko niecałe trzy tygodnie (15.09) kontynuuję więc moje odliczanie najlepszych i najpopularniejszych talii w obecnej mecie, zanim ulegnie ona diametralnym zmianom.

Oto chyba najbardziej popularna, obok Poe Maz talia, jaka pojawiła się po Duchu Rebelii (o tym jak popularna możecie przeczytać w tym raporcie turniejowym). Oto mono niebiescy złoczyńcy,

młody Vader i Kylo Ren, czyli Emo Kids!

Postacie:

Darth Vader (SoR) x2

Kylo Ren x2

Pole bitwy:

Sala tronowa Imperatora

Ulepszenia:

Iluzja Mocy x2

Przyspieszenie Mocy x2

Rzut Mocą x2

Szkolenie Makashi x2

Sondowanie umysłu x2

Holokron Sithów x2

Wibronóż x2

Wydarzenia:

Odbicie x2

Zwątpienie x2

Posłuchaj swojego gniewu x2

Atak Mocą x2

Odosobnienie x2

Rzut mieczem świetlnym x2

Nowe rozkazy x2

Bez litości x1

Nadmierna pewność siebie x1

Jak więc widzicie, talia jest wyjątkowo łatwa w obsłudze i zbyt wielu zawiłości w niej nie znajdziecie. Wystarczy, że Vader regularnie rzuca obrażenia (byle nie te dystansowe) i specjale, to z wygraną nie powinno być większych problemów. Zestaw taki, głównie z uwagi na specjale Kylo, może też stanowić bardzo skuteczną kontrę na bardzo popularne talie z Poe, czy FNem.

Silne strony

O nich zacząłem już przed momentem pisać, aczkolwiek warto raz jeszcze to wyartykułować – chyba żadna inna talia nie ma na chwilę obecną tak dużego, bazowego potencjału ofensywnego, co Emo Kids. A wspomagana dodatkowo ultra ofensywnymi, niebieskimi wydarzeniami i ulepszeniami, potrafi działać niczym walec.

Ale to właściwie tyle, bowiem Emo Kids to także talia wyjątkowo prostolinijna i jednowymiarowa.

Słabe strony

Jednym z głównych i jakże uciążliwych problemów, z którymi borykać musi się ta talią, jest wieczny niedobór zasobów. Przy założeniu, że zawsze warto mieć jakiegoś zaskórniaka na potrzeby wydarzeń mieszających przeciwnikowi szyki, na niewiele więcej zostaje. Skutkuje to tym, że talia jest dość mocno uzależniona od Holokronu, a jeśli on nie przyjdzie i nie będzie działał jak należy, to trzeba będzie mocno zaciskać pasa.

Jak na obecne standardy, talia ta jest też raczej wolna, aczkolwiek mając Vadera i własne pole bitwy, całkiem często zdarza się owo pole przejmować, nawet poświęcając kilka innych, nierozpatrzonych kości.

Wybory kart

Tutaj także niewiele więcej jest do dodania, bo większość kart w talii jest oczywista. Dziwić mogą, co najwyżej, Nowe rozkazy i to w dwóch sztukach, ale o tym, jak istotne jest własne pole bitwy już wspominałem, a Nowe rozkazy, nie dość, że przywrócić mogą je do gry, to pozwalają od razu użyć jego zasady. A to, w kluczowym momencie rozgrywki może być dla przeciwnika niezwykle przykrą niespodzianką.

A tutaj pozostałe talie w przeglądzie:

A jeśli wciąż jeszcze w waszych kolekcjach brakuje kart, koniecznie zajrzyjcie do naszego zaprzyjaźnionego sklepu Sarmata >>